Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skolā “Zīļuks” sācies jaunais mācību gads

Komentēt
Share

Sestdien, 17.septembrī, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skolā “Zīļuks” sākās jaunais mācību gads. Šī bija diena, kad mēs visi tikāmies pēc garajām vasaras brīvdienām.
Pavasarī mēs iestādījām saulespuķu sēkliņas, kuras mums savā jubilejas pasākumā dāvāja portāls Baltic-Ireland. Patiess prieks bija ieraugot uzziedējušas saulespuķes. Pat neticējām, ka aizejot brīvdienās, kāds par tām būs parūpējies. Mēs zinām, ka mūs tur gaida. Mēs esam tikpat spēcīgi un gaiši kā saulespuķes.

Ar dziesmu un rotaļu palīdzību katrā bērnā tiek atraisīta valoda. Tāpēc skolā cenšamies valodu apgūt ne tikai latviešu valodas nodarbībās, bet arī kopīgi dziedot dziesmas, kas mums palīdz izjust arī dziesmas spēku.
Šī diena mums visiem bija svētki.
Pēc atkalredzēšanās katra grupa devās uz savu darba stūrīti un kopā ar skolotāju apguva latviešu valodas zināšanas. Nodarbības tēma bija “Es un mana vasara”. Bērni viens otram stāstīja, ko darījuši vasarā.
Šogad skolā pieteikti 28 bērni. Taču ne visi varēja ierasties uz pirmo nodarbību.
Šajā pusgadā skolā turpināsim iesāktās tradīcijas, kurās piedalās arī vecāki – “Miķeļdienas
gadatirgus”, Latvijas dzimšanas dienai veltīts pasākums un Ziemassvētki.
Skolas e-pasts: ziljuks2014@gmail.com

Līguma izpildi finansē Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”, skolas darbību atbalsta Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Īrijas latviešu nacionālā padome (ĪLNP).

Skolas vadītāja
Vineta Makšus

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>