Swords skoliņas pirmais darba mēnesis

[ 4 ] Comments
Share
sw11

..neziņa par to, kā īsti būs un vai tas, kas būs – būs arī labi, tā, lai visi būtu kaut vai ieinteresēti jaunajos centienos – ir garām.
ABC akadēmija Swords latviešu skoliņas pirmais darba mēnesis – aprīlis – beidzies /nodarbību svētdienas/ un tas ir tāds kā atskaites punkts, jo – mēneša laikā ir bijis viss: satraukums, kļūdas, pozitīvas atsauksmes.

Vārdu sakot, ļoti piesātināts un emocijām bagāts sākums skoliņas dzīvē. Nu jau varam droši teikt – izturējām un turpināsim! Vislabākais, kas var būt pēc darba – kādas māmiņas rakstītais skolotājām: “Liels paldies par Jūsu darbu, meitenes. Tas nav vienkārši: strādāt ar tik daudziem maziem bērniem vienlaikus. Katrs ar savu raksturu un dažādu pieeju. Paldies! Esam priecīgi par šādu iespēju.”
Jā, skolotājas gatavojas mācību stundām nopietni, jo atbildība tiešām ir liela – skola popularizē latviešu valodas padziļinātu apgūšanu, kas ir svarīgi tiem, kas pēc kāda laika plāno atgriezties savā etniskajā dzimtenē – Latvijā, arī tiem ir svarīgi, kuri grib saglabāt savu dzimto valodu dzīvodami svešā zemē. Ar vismazākajiem – A grupa, kurā mācās 1.5.-3 gadus veci bērniņi, darbojas skolotāja Linda Purviņa un skolotāja palīgs – Linda Sirmele, abas
skolotājas atzīst, ka “ar maziem bērniem, ja viņu ir tik daudz, esi nostrādājies kā pilnu darba dienu!” B grupas, mācās 4-6g.veci skolēni, skolotāja Evita Kudrjašova ir prasīga skolotāja saviem 32 skolēniem, bet viņai palīdz skolotāja palīgs Sanita Ausēja, kura pilda arī skoliņas lietvedes pienākumus. C grupas, mācās 7-13g. veci bērni, skolotāja Santa Jansone bija pirmā, kura atsaucās uz aicinājumu strādāt skoliņā, ļoti gribas cerēt, ka viņa šo
izvēli nenožēlo, jo strādāt ar 25 pusaudžu vecuma skolēniem – nav nemaz tik viegli! Bet viss notiek! Ja ir laba komanda – tad visu var izdarīt!
Pirmā darba mēneša laikā ir notikušas latviešu valodas, latviešu literatūras, integrētās mācību nodarbības /latviešu valoda, ģeogrāfija; latviešu valoda, vēsture/, mūzikas, vizuālās mākslas/rokdarbu, dabas mācības, tautisko deju, rotaļu, skatuves mākslas, zīmēšanas
stundas. Regulāri tiek uzdoti mājas darbi, notiek arī to izpildes pārbaude. Skolēni skatās latviešu multfilmas, mācās valodas pamatus – alfabētu, jo daudziem bērniem tas ir jaunums, īpaši tiem, kas nāk no jauktajām ģimenītēm. Taču vecākiem nav jāuztraucas par to, vai bērniņš, kuram latviešu valoda nav stiprā puse, varētu justies skoliņā ne īsti labi, jo – skolotājas visiem laipni paskaidro un palīdz mācīties. Tāda ir visu ABC akadēmija
skoliņu attieksme – mācīties kopā ar katru! Skolotājas savā darbā izmanto ļoti daudzveidīgas mācību metodes, kas padara mācību procesu interesantāku.
Swords skoliņa atrodas RADISSON BLU HOTEL Dublin Airport. Droši vien, bērniem labi mācīties un skolotājām ar prieku strādāt palīdz arī tas, ka mācības notiek plašās un – skoliņai saplānotās telpās, pirms mācību svētdienas no viesnīcas puses tiek uzzināts, ko mums vajadzēs
nodarbībām, tāpēc skolotājas ir pateicīgas par palīdzību un interesi.

Pirmajā skoliņas mēnesī skolēnu rindās tika uzņemti 73 skolēni! Bet – tas vēl nav viss, ir pieteikušies jauni skolēni, tāpēc – esam ceļā uz lielu skolu un domājam par skolotāju kolektīva papildināšanu jaunajā mācību gadā!

Ingrida Tārauda,
Leinster latviešu biedrība Īrijā
Izglītības nodaļas vadītāja
Head of Education of Leinster Latvian Community in Ireland
“ABC akadēmija” Tulovas latviešu bērnu un jauniešu skoliņas vadītāja
Head of Latvian School “ABC Academy” in Tullow
“ABC akadēmija” /Tullow, Cashel, Swords/ vadītāja
Head of “ABC academy”
Tel./Ph.: +353 89 4726303

FOTO: no skoliņas arhīva

4 Responses to Swords skoliņas pirmais darba mēnesis

 1. skolotāju izglītības līmeni saka:

  Sveiki, mani interesē vai visām jūsu skolotājām ir pedagoģiskā izglītība? Paldies

  • izglitiba saka:

   Skolotaji ar pedagogisko izglitibu ir laba lieta, bet vai tad mazak gudri ir cilveki, kuriem varbut nav attieciga diploma, bet ir pieredze un velesanas stradat ar berniem, lai saglabatu saikni ar Latviju, palidzet berniem neaizmirst musu valodu? Mans viedoklis ir tads, ka nevajag skatities tikai uz to vai skolotajiem ir pedagogiska izglitiba, tas nav galvenais.

  • Ingrīda saka:

   Sveiki.
   Protams, pedagoģiskā izglītība būtu vēlama, bet nav obligāta – tāda ir nedēļas nogales skoliņu īpatnība. ABC akadēmijas skoliņās pārsvarā strādā skolotāji ar pedagoģisko izglītību. Tie, kam mav pedagoģiskās izglītības – mācās. Darbs norit kvalitatīvi un tas ir pats galvenais. Bet – paldies par jautājumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>