Pēc divu gadu pārtraukuma Lielbritānijas un Īrijas skolotāji tiekas seminārā klātienē

Komentēt
Share

Šodien Anglijas pilsētā Bradfordā sākas Īrijas un kaimiņsalas diasporas skolotāju seminārs.
Īriju seminārā pārstāv Inita Slasareva un Teiksma Kuzņecova no Droghedas skoliņas, Antra Eisaka no Waterford skoliņas, Vineta Makšus un Renāte Dreimane no Portadown skoliņas, kā arī Armands Vaikuls no Īrijas latviešu nacionālās padomes (ĪLNP) valodas nometnēm, kas ir salīdzinoši maz, vēl jo vairāk tāpēc, ka ceļa un dzīvošanas izdevumi dalībniekiem tiek atmaksāti.

Semināru atklāja Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) izglītības referents Māris Pūlis, pēc tam klātesošos uzrunāja Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktora vietniece Dace Dalbiņa un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece valsts valodas politikas jomā Vineta Ernstsone, kā arī Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē pārstāvis Artūrs Saburevs. Attālināti pedagogus sveica Eiropas Latviešu apvienības (ELA) priekšsēde Justīne Krēsliņa.
Seminārs notiek pēc divu gadu pārtraukuma un tāpēc īpaša uzmanība tiek pievērsta pandēmijas ierobežojumu ietekmei uz izglītību diasporā. To uzsvēra arī visi runāji, uzslavējot skoliņas, kuras pārvarējušas izaicinājumus. Diemžēl, ne visām skoliņām tas bijis pa spēkam.
Semināra turpinājumā ELA valdes locekle Vita Kalniņa un LVA diasporas projektu koordinatore Aija Otomere iepazīstināja ar šā brīža aktualitātēm, kas attiecas uz mācību procesu diasporā. Tā kā šogad nomainījās gandrīz visa ELA valde, t.sk. izglītības referents, tad pie aktualitātēm var pieskaitīt arī iepazīšanos ar jauno atbildīgo par izglītību. Turpmāk ELAs izglītības referente būs Ilze Atardo un šī iepazīšanās notika attālināti, kas, protams, nedaudz pārsteidz.
Pēcpusdienā LVA metodiķe Liene Valdmane semināra dalībniekus iesaistīja mūsdienīgu mācību metožu nodarbībās, tajā skaitā netradicionālās – daļa nodarbību notika neierastā
formā pilsētvidē.
Tāpat pirmajā dienā semināra dalībnieki dalījās pieredzē un apsprieda kopīgus skoliņu sadarbības projektus.
Diena noslēgsies ar saviesīgo daļu, ko vadīs Bradfordas skoliņas “Saulespuķe” vadītāja Ilze Aleksa.
Plānots, ka rīt Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāves Anta Lazareva un Renāte Neimane skolotājus iepazīstinās ar VISC atbalsta materiāliem diasporai un latviešu valodas prasmes pārbaudes iespējām, bet Liene Valdmane stāstīs par LVA mācību un metodiskajiem resursiem, kas palīdzēs veidot nodarbības kā saistošus notikumus.
Otrajā dienā klātesošie novērtēs arī ĪLNP prezentāciju par astoņu gadu pieredzi nometņu rīkošanā, kā arī Londonas skolas prezentāciju “Tradīcijas: kāpēc? kādas? kad? kur?”.
Seminārs noslēgsies ar ierosinājumu un jautājumu-atbilžu daļu. Izskaņā semināra dalībnieki saņems LVA apliecības par profesionālās pilnveides programmas apgūšanu.
Semināru finansē LVA no IZM budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”, semināru līdzfinansē LNPL.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>