Īrijas skoliņas saņems dāvinājumu no Latvijas Kara muzeja

Komentēt
Share
Riiga (45)

Latvijas Kara muzejs ir sācis apkopot vēstures materiālus, ko izglītības procesā varētu izmantot ārzemēs dzīvojošo latviešu skolu audzēkņi un latviešu kopienas saviesīgos pasākumos, teikts muzeja paziņojumā.
Pirmajā sūtījumā ir nogādāti 3 mācību diski katrai skolai, kuros iekļauts:

· animēta īsfilma par Latvijas valsts dibināšanu un Brīvības cīņām,
· digitālas izstāde ,,Tautas pašapziņas ceļš,, Izstāde rāda kopīgo un atšķirīgo starp neatkarības pasludināšanu 1918. gada 18.novembrī un neatkarības atjaunošanu 1990. gada 4.maijā,
· muzeja darbinieku sagatavotas PowerPoint prezentācijas par latviešu strēlniekiem 1.pasaules karā, Brīvības cīņām 1918.-1920.g., plkv. Oskaru Kalpaku, prezidentu Kārli Ulmani, Rīgas Brāļu kapu vēsturi, Latviju 2.pasaules kara laikā, Atmodas un 1991.gada barikāžu notikumiem.

Klāt katrai prezentācijai pievienots liels skaits vēsturisku fotogrāfiju ar anotācijām.

Pirmais sūtījums nogādāts uz ASV, Kanādas un Īrijas skolām, bet tuvākā nākotnē mācību materiāli tiks nogādāti arī uz Anglijas, Vācijas un Austrālijas latviešu skolām.

Kara muzeja darbinieki arī nākotnē iecerējuši sagatavot jaunus izglītojošus materiālus ārzemju latviešu skolām, kas veicinātu nacionāli – patriotisko audzināšanu, etniskās piederības, tautiskās apziņas veidošanu ārzemju latviešu kopienās.

Kara muzejs neplāno sagatavotos mācību diskus dāvināt Latvijas izglītības iestādēm finansiālu apsvērumu dēļ, taču atgādina, ka Kara muzejs visiem interesentiem, tostarp skolēniem, ik dienas ir apmeklējams bez maksas. Tāpat Kara muzejs regulāri organizē bezmaksas vēstures skolotāju tālākizglītības kursus, kuros skolotāji var papildināt savas zināšanas, tikties ar muzeja vēsturniekiem un iepazīties ar unikālām vēstures liecībām.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>