LVA aicina pieteikties diasporas jauniešu vasaras nometnei

Komentēt
Share
nometne

Latviešu valodas aģentūra (LVA) ar prieku paziņo, ka ir sākusies pieteikšanās diasporas jauniešu nometnei. LVA rīkoto nometņu mērķis ir veicināt latviešu valodas apguvi un pilnveidi, kā arī stiprināt latvisko identitāti un piederību etniskajai dzimtenei. Diasporas jauniešu nometne notiks no 7. līdz 12. augustam Amatas novada “Laimes ligzdā”. Dalība nometnē ir bez maksas.

Aicināti ārpus Latvijas dzīvojošie jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Lai pieteiktos nometnē, nav obligāta prasība, lai jaunietis apmeklē diasporas nedēļas nogales latviešu skolu.
Nometnē tiks organizētas daudzveidīgas radošas nodarbības – latviešu valoda, pašizpausme, pilsoniskās prasmes u. c. Nodarbībās īpaši strādāsim ar runas prasmju attīstīšanu, organizējot debates, diskusijas, lomu spēles, drāmas uzdevumus. Visi temati (Latvija, spied “Patīk”; Latvija ir glezna, un MĒS to gleznojam!; Latvijas pēdas pasaulē un pasaules pēdas Latvijā; Kā izskatās latvietis?; Ko dara latvietis?) ir izvēlēti atbilstoši jauniešu vecumposmam un ir saistīti ar Latvijas aktualitātēm. Būtisks akcents – iespēja līdzdarboties sabiedriskajās norisēs (sava viedokļa izteikšana, iepazīšanās ar jauniešu organizācijām), līdzdalības veidi, Latvijas notikumu virzība, arī vēsturisks ieskats – dziesma kā atmodas veicinātāja, māksla, fotogrāfija utt. Nometnē kopā ar dalībniekiem būs ne tikai profesionāla skolotāja un audzinātāja, bet arī logopēde, kas, ja būs nepieciešams, individuāli strādās ar jauniešiem, kā arī izstrādās un nodos ieteikumus turpmākajam darbam.
Ēdināšana tiks nodrošināta 5 reizes dienā: brokastis, pusdienas, launags, vakariņas, naksniņas. Nokļūšana no Rīgas uz nometnes norises vietu un atpakaļ būs nodrošināta.

Lai pieteiktos, jānorāda valsts, pilsēta, jaunieša vārds, uzvārds, vecums (dzimšanas gads). Kontaktpersonai, kas ir viens no vecākiem, jānorāda vārds, uzvārds, e-pasts un tālruņa numurs. Ja jaunietim ir specifiskas veselības problēmas, lūdzam norādīt arī to, lai mēs varētu izvērtēt savas iespējas nodrošināt nepieciešamos apstākļus.
LVA gaidīs Jūsu pieteikumus līdz š.g. 10. maijam. Lūgums nekavēties, jo dalībniekus uzņemsim pieteikšanās secībā. Pieteikumi jāsūta uz e-pasta adresi santa.kazaka@valoda.lv.

NB! LVA patur tiesības izvērtēt pieteikumus, lai saglabātu līdzvērtīgu procentuālo sadalījumu starp valstīm.

Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzam rakstīt uz e-pastu santa.kazaka@valoda.lv.

FOTO: LVA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>