Ziemassvētku akcijā sveic Tērvetes seniorus

Komentēt
Share
30794914214_d6ba6a1d29_z

Vakar, 13. decembrī plkst. 10.30 Sociālās aprūpes centrā “Tērvete” notika svinīgs pasākums, kurā, piedaloties Valsts prezidenta kundzei, latviešu diasporas skolu patronesei Ivetai Vējonei un Latvijas Institūta direktorei Aivai Rozenbergai, centra iemītniekiem tika pasniegti Līdsas Latviešu centra skoliņas “Pūcīte” bērnu sagatavotie apsveikumi.

“Katram no mums gribas būt mīlētam, gribas dzirdēt labus vārdus, gribas sajust, ka esam vajadzīgi. Paši savām rociņām šie bērni grieza, līmēja un zīmēja, labus vārdus vēlēja un rakstīja, un nu tie nonāk pie jums,” seniorus uzrunāja I. Vējone. Svinīgā pasākuma laikā aprūpes centra iemītniekiem, vadībai un viesiem uzstājās mūziķis Arnis Miltiņš ar meitu Laimu un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas kameransamblis. Atbildi parādā nepalika arī aprūpes centrs – tā iemītnieki priecēja gan ar muzikālu priekšnesumu, gan dzejas deklamāciju.
Latvijas Institūts (LI) šoruden aicināja pasaules latviešu skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas projektā – izveidot personīgus Ziemassvētku apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, lai iepriecinātu vientuļos Latvijas cilvēkus un stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes bērnu saikni ar Latviju. Akcijā iesaistījās 31 skoliņa no 17 valstīm (Vācija, ASV, Beļģija, Austrālija, Īrija (Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) nedēļas nogales skoliņa “Kamenīte”, LBĪ Midlandes nedēļas nogales skoliņa “Pūcītes” Athlonā un Tullow pilsētiņas latviešu bērnu pulciņš “Cielaviņa”), Krievija, Lielbritānija, Norvēģija, Francija, Kanāda, Šveice, Zviedrija, Itālija, Brazīlija, Dānija, Austrija, Luksemburga). Šis projekts iekļaujas šā gada jūlijā LI aizsāktajā sociālajā kustībā #GribuTeviAtpakaļ, kuras mērķis ir veicināt pasaulē dzīvojošo tautiešu saiknes stiprināšanu ar Latviju. Bērnu apsveikumus saņems 23 sociālās aprūpes centru vai pansionātu iemītnieki, un kopumā akcijas ietvaros ir izsūtīti ap 2200 apsveikumi.
Par iesaistīšanos Ziemassvētku projektā LI paldies saka arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, Latvijas Republikas Labklājības ministrijai un Latviešu valodas aģentūrai.

FOTO: Latvijas Institūts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>