Tagad nedēļas nogales skoliņa ir arī Navanā

Komentēt
Share
20120915_152930

Sestdien, 15. septembrī, pirmais mācību gads sākās arī visjaunākajā Īrijas latviešu mācību iestādē – Navanas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā un jauniešu apvienībā.
Par to, kā pirmā mācību diena noritēja Navanas skoliņā, portālam baltic-ireland.ie stāsta skoliņas dibinātāja un vadītāja Inguna Grietiņa:

“Patiesi rudenīgajā sestdienas pēcpusdienā, 15. septembrī, pirmo reizi durvis vēra Navanas latviešu skola un jauniešu apvienība. Mājīgajās Navanas bibliotēkas telpās uz pirmo tikšanos pulcējās 17 skolnieki un viņu vecāki no Navanas un tuvākajām pilsētām – Trimas, Kelsas un Kavanas. Mazliet satraukts un samulsis skolas telpās ieradās ikkatrs un interese par gaidāmo bija manāma katrā mazajā sirsniņā. Skolas atklāšanas uzrunā skolas vadība pateicās visiem, kas bija ieradušies un izrādījuši interesi par jaundibināto skolu, sūtīja sveicienus no LR ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Īrijā Pētera Kārļa Elferta, nolasot apsveikuma vēstuli, un iepazīstinot ar pirmo mācību materiālu dāvinājumu skolai – Latviešu valodas aģentūras un Latvijas vēstniecības Īrijā sarūpētajām mācību grāmatām un darba burtnīcām, kā arī lasāmvielu. Tikšanās vairāk izvērtās kā informatīva nodarbība skolniekiem un viņu vecākiem, jo lielai daļai diasporas skoliņu darbs ir vēl svešs, tāpēc mans, skolas dibinātājas, uzdevums bija iepazīstināt interesentus ar skoliņas provizorisko mācību plānu, gada lielākajiem projektiem, sniegt atbildes uz vecākus interesējošiem jautājumiem, kā arī iepazīstināt ar skolas pedagogiem. Savukārt pirmo tikšanos “saldāku” sagatavot bija pacentusies jaukā vecmāmiņa, pirmsskolas un sākumskolas pedagoga palīgs Inga Zvirgzdiņa. Latviešu valodas un angļu valodas skolotāja Marita Levica dalījās ar pieredzi un piedāvājumiem nākotnē (papildus skola piedāvā arī angļu valodas apmācību pieaugušajiem un palīdzību bērniem mājas darbu un pārbaudes darbu sagatavošanā Īrijas skolās). Savukārt rokdarbu skolotāja Una Mironova pauda savu redzējumu darbā ar bērniņiem, izmantojot dažādus dabas un mājās pieejamos materiālus. Par mūzikas nodarbībām un gatavošanos pirmajam projektam, Īrijas latviešu bērnu un jauniešu talantu konkursam “Protu? Protu!”, kā arī citiem nākotnes projektiem, stāstīju es.
Jauniešus pirmajā tikšanās reizē uzrunāja jauniešu apvienības projektu vadītāja Sigita Norvele, piedāvājot jau nākošajā tikšanās reizē tikties ar speciālistu un kopā izveidot skolas mājas lapu, kā arī gatavoties pirmajam kopīgajam izbraucienam uz grupas “Prāta vētra” koncertu Killarney, bet uz jautājumiem, kas saistīti ar latviešu valodas eksāmenu, atbildēja latviešu valodas skolotāja Marita Levica.
Savukārt katrs skolnieks saņēma MoneyGram dāvināto burtnīciņu, kurā atspoguļoja pirmo skolas dienu Navanas latviešu skolā.
Pirmajā tikšanās reizē skolas pedagogus iepriecināja ļoti pozitīvā gaisotne, vecāku jaukais atbalsts un kopā būšanas prieks. Paldies visiem, kas bija kopā ar mums šajā Navanas latviešiem nozīmīgajā dienā.

Informācijai:
Skola aicina pievienoties arī jaunus skolēnus sekojošās vecuma grupās: 4 – 7 g.v; 8 -12 g.v. un 13 – 18 g.v.

Skola piedāvā integrēto latviešu valodas apmācību (ģeogrāfija, valoda, rokdarbi, mūzika, vēsture) 4 – 12 g.v. bērniem.
Pedagogi: Inguna Grietiņa, tel. 0863386968, Marita Levica, tel. 0870948914; Inga Zvirgzdiņa, tel. 0894371073; Una Mironova vai rakstot uz e-pastu:navanasskola@gmail.com

Jauniešu apvienība piedāvā dažādu ārpusskolas projektu izveidi, kopīgu pasākumu apmeklēšanu, sagatavošanos latviešu valodas eksāmenam, Leaving Certificate iegūšanai.
Projektu vadītāja : Sigita Norvele, tel.0863842196, koordinatore: Inguna Grietiņa, tel. 0863386968, sagatavošana eksāmenam: Marita Levica, tel.0870948914 vai rakstot uz e-pastu: navanasskola@gmail.com.”

FOTO: no Navanas skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>