Co. Mayo sirsnīgi svin Latvijas svētkus

Komentēt
Share
IMG_7189

Lāčplēša dienas pievakarē Dalton Inn viesnīcas zālē (Claremorris, Co. Mayo) valdīja pacilāta un mazliet satraukta gaisotne. Sarkanā un baltā krāsa neapšaubāmi dominēja pār citām. Zāles vienu sienu klāja milzīgs Latvijas karogs. Uz galdiem balti galdauti, bet uz tiem – Mayo skoliņas bērnu rūpīgi apgleznotās burciņās dega sarkanas gaismiņas.

Zālē izstādītie darbiņi liecināja par to, cik rūpīgi bērni gatavojušies šiem svētkiem. Vecāko bērnu vēstules Latvijai mijās ar jaunāko gatavotajām apsveikumu kartiņām Latvijai 98. gadadienā, rūpīgi krāsotajiem Latvijas ğērboņiem un jaunākās grupas gatavotajiem karodziņiem.

Svētku koncerts iesākās ar teiku par to, kā latviešu tauta
tikusi pie savas zemes Ineses Dreimanes lasījumā, kam sekoja himna “Dievs, svētī Latviju!”. Koncerta turpmākajā gaitā skanēja pazīstamu latviešu autoru dzeja un dziesmas lielāku un mazāku bērnu un pieaugušo ansambļu un solistu izpildījumā. Lielas ovācijas izraisīja Betijas uz stabules izpildītā melodija no kinofilmas “Sprīdītis” un mazo dancotāju priekšnesums. Koncerta laikā, kā jau pie latviešiem klājas, tika ne tikai dziedātas
dziesmas, dejotas dejas un runātas dzejas, bet arī spēlēts teātris. Nobeigumā visi kopā dziedājām “Pie Dieviņa gari galdi”.

Gribu teikt milzīgu paldies koncerta jaunākajiem dalībniekiem no Mayo latviešu skoliņas un Claremorris bērniem par pacietību, jauko dziedāšanu, dancošanu un rūpīgajiem mākslas un rakstu darbiem, daļa no kuriem
pašlaik ir jau ceļā pie Latvijas Prezidenta kundzes Ivetas Vējones. Liels paldies pasākuma iniciatorēm, organizatorēm un dalībniecēm, kuru pacietīgais darbs ļāva visiem kopā svinēt Latvijas svētkus un dziļāk mūsu bērnos iesakņot latvietību un lepnumu par mūsu Tēvzemi. Paldies par tik ļoti patriotisko zāles noformējumu. Liels paldies jāsaka arī muzikantiem Stefanam Kaltiginam un Andrejam Nigulim-Beļenusam. Bet vislielākā pateicība
pienākas Lainei Nigulei-Beļenusai par neatlaidīgo darbu, sagatavojot gan lielos, gan mazos māksliniekus koncertam.

Vēlam visiem priecīgus, pacilātus un gaišus svētkus!

Zane Kažotniece,
Mayo Latviešu atbalsta grupa

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>