“Sienāzītim” panākumi Bulgārijā

Komentēt
Share
l8

No 18. līdz 28. augustam bērnu tautisko deju kolektīvs “Sienāzītis” (Longforda) piedalījās pasaules folkloras čempionātā Bulgārijā. Bērni ieguva lielisku pieredzi, satiekot 100 grupas – 2000 dalībniekus. Bērni uz Bulgāriju aizveda 10 minūšu priekšnesumu, kurā bija četras dejas: “Saulīte Bagāta”, “Incītis Runcītis”, “Šķindu, šķindu Rīgas Pile” un “Gatve”.

Šo priekšnesumu bērni dejoja 5 dienas, katru reizi citā vietā uz atšķirīgām skatuvēm (Amfiteātri), kuras ieraudzīja tikai pirms katras konkursa uzstāšanās. Šis bija liels pārbadījums mazajiem dejotajiem.
Bērni piedalījās arī Parādē, kur kolektīvam bija jārāda divu minūšu priekšnesums, kurā tika sagatavots uz vietas. Pirmo reizi Pasaules folkloras čempionātā tika prezentēta Īrija un nests Īrijas karogs. Organizatori priecājās, ka mēs
izkopjam latviešu tautas kultūru Īrijā.
Bērni bija ļoti izturīgi sacensību laika, jo vislielāko pacietību prasīja uzstāšanās kārtas gaidīšana. Ceļojums līdz Bulgārijai bija ļoti garš, braucot gandrīz divas dienas ar lidmašīnām un autobusu.
No rītiem bērni izklaidējās un atpūtās, ejot uz pludmali un peldoties, bet vakaros devās uz koncertiem.
Piedaloties Pasaules folkloras čempionātā, bērnu tautisko
deju kolektīvs “Sienāzītis” ieguva ļoti daudz godalgas un titulus – savā kategorijā folkloras dejās bērniem līdz 18 gadiem izcīnīja Laureāta titula diplomu, zelta medaļu un pasaules čempionāta titulu.
Mūsu tautisko deju kolektīvam tika piešķirta specbalva no Burgas komitejas – Zelta monēta un goda raksts.
Mūsu mazākie dejotāji Nicole Povha un Maksims Grodzickis ieguva speciālbalvu no Žūrijas komisijas kā
mazākie dalībnieki, kas pirmo reizi tik maziņi piedalījušies Pasaules čempionātā.

Bija ļoti jauki redzēt tik stiprus un kvalitatīvus priekšnesumus no dažādām valstīm un kultūrām. Šis čempionāts bija ļoti vērtīgs, bērni redzēja citu tautu kultūru tradīcijas, dejas, dziesmas un mūzika, kā arī ieguva lielu pieredzi, pašiem uzstājoties uz lielajām
skatuvēm.
Bērni ieguva ļoti daudz draugus un dāvanās no kolektīviem diskus un video koncertus un suvenīrus.
Paldies Valtera Gulbja vecākiem Aijai un Jānim par jauko sagaidīšanu lidostā.
Paldies visiem bērniem un vecākiem par izturību un veiksmīgajiem panākumiem, piedaloties Pasaules Folkloras čempionātā Bulgārijā.

Kolektīva vadītāja
Olita Lagzdiņa

FOTO: Georgy Nutsov / no deju kolektīva arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>