Droghedas skoliņā kā īstā skolā

Komentēt
Share
IMG_6622

Sestdien, 15. septembrī, uz jaunā mācību gada pirmo nodarbību sanāca Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas bērni un skolotāji. Pateicoties Anglijas Izglītības Fondam (IF), Latviešu valodas aģentūrai (LVA), Latvijas vēstniecībai Īrijā, kompānijai MoneyGram un skoliņas vadībai, pirmais pilnais mācību gads Droghedas skoliņā noritēs kā īstā skolā!

Proti, šajā mīcību gadā katram bērnam būs sava latviešu valodas grāmata un darba burtnīcas, savukārt skolotājiem darbu atvieglos daudzie uzskates līdzekļi un mācību materiāli, kā arī tāfeles.
Droghedas skoliņas pirmā skolas diena, kurā risinājās sekojoši notikumi: Latvijas vēstnieka Īrijā Pētera Kārļa Elferta atsūtītā apsveikuma nolasīšana, ziedu pasniegšana, prieks par atkalsatikšanos un iepazīšanās ar jaunajiem skolniekiem, skolas pagalmā dzīvojošā ēzelīša Neda un ponija Čārlija apciemošana, kā arī dāvanu saņemšana, pagāja priecīgā gaisotnē. Runājot par dāvanām, jāatzīmē, ka katrs skoliņas skolnieks no kompānijas MoneyGram saņēma burtnīcu un pildspalvu, bet no skolas vadības – brīvbiļeti uz baseinu, ko līdz gada beigām var izmantot Droghedas Aura Leisure Centre vai National Aquatic Centre, kas atrodas Blanchardstown.

Tāpat kā pagājušajā mācību gadā, arī šogad vecākās grupas bērnus mācīs skolotāja Inga Tairova, bet jaunākās – Lolita Kučinska. Jaunais mācību gads Droghedas skoliņā solās būt interesants un bagāts ar dažādiem jauninājumiem, jo abas skolotājas šovasar savas zināšanas papildināja diasporas skolotāju seminārā, kas notika Latvijā. Kā vienu no jaunumiem var minēt piedalīšanos lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”. Vecākās grupas bērni jau pirmajā nodarbībā lasīšanai saņēma šīs programmas grāmatas.
Vēl jāpiebilst, ka Droghedas skoliņā joprojām ir pieejami arī logopēda pakalpojumi. Skolotāja Inga Tairova, kas pēc profesijas ir arī logopēds, palīdzēs bērniem novērst runas problēmas.

Kopumā Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas pirmo nodarbību apmeklēja 31 bērns.

Mācības Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā notiks katru sestdienu, jaunākajai grupai (no 3 līdz 6 gadiem) no plkst. 13.30 līdz 15.00, vecākajai grupai (no 6 līdz 10 gadiem) no plkst. 15.15 līdz 16.45.
Droghedas skoliņa atrodas Holy Family Community Centre telpās (baznīcas stāvlaukums, pretējā pusē baznīcai), Ballsgrove, Drogheda, Co. Louth.
Maksa par vienu nodarbību 5 €.

Papildinformācija par mācību procesu pa tālruņiem: Lolita – 0863335070, Inga – 0872913034, bet, lai uzzinātu, kā atrast Holy Family Community Centre, zvaniet Sigitai – 0857070249. Vai rakstīt uz e-pasta adresi: droghedasskola@gmail.com.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>