“Saulgriezīte” uzsāk jauno mācību gadu

Komentēt
Share
saulgrieziite_2016-13-001

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) skolas “Saulgriezīte” skolotājas, bērni, vecāki un draugi ļoti kuplā skaitā svētdien, 4. septembrī, bija pulcējušies Sancta Maria Primary School rudenīgi izdekorētajā zālē, lai atzīmētu Pirmo dienu jaunajā mācību gadā.
Īpaši svinīgs mirklis bija vienošanās kopīgā Latvijas himnas dziedājumā, kuras laikā zālē tika ienesti Latvijas un skolas “Saulgriezīte” karogi.

Šogad mācību gadu uzsāk rekordliels skolēnu skaits – piecdesmit deviņi, un vēl ir bērnu vecāki, kuri izsaka vēlmi, lai viņu bērni mācītos skolā “Saulgriezīte”. Mēs, skolotājas, izvērtēsim katru jaunu pieteikumu, kurā vecuma grupā vēl būtu iespējams uzņemt kādu bērniņu. Jau iepriekš atvainojamies, ja kādam nāksies saņemt atteikumu. Skolā šajā mācību gadā darbosies piecas skolotājas – Zane Laizāne, Ilze Barkus, Zaiga Corcrana,
Inese Brila un Sarmīte Poikāne. Attiecīgi būs arī piecas mācību klases. Bērni ir sadalīti pa vecumu grupām. Ļoti iepriecinoši, ka vecāko bērnu klasīte šogad ir papildinājusies ar vairākiem “jaunajiem” bērniem, jo visiem zināms, ka ceļu uz latviešu skoliņām pārsvarā meklē mazo bērnu vecāki. Protams, skolotājām darbu palīdzēs veikt skolotāju palīgi. Pagaidām tie gan ir tikai trīs – Santa Eglīte, Mairita Miškina un skoliņas pagājušā
mācību gada absolvents Aivis Otvars.
Mūsu resursi ir nepietiekoši, tādēļ, izmantojot izdevību, aicinu pieteikties “Saulgriezītē” mīļu, radošu skolotāju darbam ar mazākajiem bērniem, kā arī skolotāju palīgus. Lūdzu rakstiet uz e-pastu ilzebarkus12@gmail.com, zvaniet 0838340002 vai piesakieties skoliņā personīgi.
Bet pirmajā skolas dienā par grūtībām un rūpēm nerunājām, domājām un runājām par mērķi ikkatram
bērniņam, kas nāk uz skoliņu, palīdzēt apgūt jeb papildināt viņa individuālo latviešu valodas zināšanu līmeni, kā arī gūt pēc iespējas bagātākas zināšanas par Latvijas kultūru, Latvijas svētkiem, vēsturi. Bērniņi kopā ar vecākiem uz sapņu balodīšiem rakstīja katrs savu lielo apņemšanos, un šie balodīši vēlāk “salidoja” vēl pēc vasaras smaržojošās bērzu meijās. Ieskatoties rakstītajās apņemšanās, sirdi pārņem prieks. Vairums bērnu apņemas
labi mācīties, klausīt skolotāju un pildīt mājas darbus. Kāds bērniņs vēlas iemācīties uzrakstīt savu vārdiņu, kāds apņemas iemācīties latviski runāt, kāds – iemācīties tautasdziesmu.
Svinīgās daļas noslēgumā pilnīgi visi klātesošie varēja mieloties ar gabaliņu no milzīgās, gardās svētku kūkas, uz kuras arī bija uzlaidušies sapņu, cerību un apņemšanās balodīši.
Skolā šogad papildus mācību stundām turpinās darboties Muzikālā Pasaku klasīte, kurā nodarbības pasniegs “Mazā Letiņa” skolotājas, kā arī reizi mēnesī bērniem būs iespēja apgūt tautisko deju soļus.
Pirmās skolas dienas sagatavošanā un veiksmīgā norisē mēs, skolotājas, sakām lielu paldies visiem vecākiem, bet īpaši O`Conors, Zaharevsku un Krūmiņu ģimenēm.
Skoliņas skolotājas novēl visiem bērniem prieku un
vecākiem pacietību visa mācību gada garumā skolas kopīgajā darbā mūsu bērnu nākotnei.

Ilze Barkus
LBĪ nedēļas nogales skolas “Saulgriezīte” vadītāja

FOTO: Arnis Krūmiņš

Iespēja skolai pastāvēt, īrēt atbilstošas telpas, segt apdrošināšanu ir pateicoties tam, ka līguma izpildi finansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>