Tullow skoliņā noslēdzies pirmais mācību gads

Komentēt
Share
ta12

Noķērām-noķērām saulīti! Tā bija kopā ar mums visu svētku dienu! Svētkus svinējām par godu labi padarītam darbam – Tullow latviešu skoliņas “Saulessvece” mācību gadu beidzām ar labām sekmēm, labiem vārdiem un ģimeni vienojošām atrakcijām!
Vasariņai skaisti rīti,
Saules staru zeltā tīti.
Agri mostas rīts un lauks,
Mīļā saule visiem draugs.


Tikko saulīte spožāka, zālīte zaļāka, debesis, šķiet, zilākas, taureņi un putni lidinās, ļaujoties vieglam vējiņam, puķes zied visās varavīksnes krāsās – ir skaidrs: vasara ir klāt! Un līdz ar to – skolas mācību gadam beigas! To ir jānosvin krāšņi un atraktīvi. Tāpēc Tullow latviešu skoliņas “Saulessvece” kolektīvs /gandrīz pilnā sastāvā – nebija trīs skolēni/ devās pretī vasariņas skaistajiem rītiem, lai atrastu vasaras puķes, nosauktu vārdā saulīti un
apstiprinātu, ka vasaras rīti var būt gana sportiski!
Ja mēs savu skolas gadu nosauktu par puķi – kāda puķe tā būtu? Skolēni teica: saulespuķe, roze, pienene, tulpe, saulessvece! Beidzot vienojās, ka tomēr skolas gads ir saulessvece! Un tik skaisti ziedot gada garumā, tas ir nesis labus augļus – liecības, kuras saņēma 18 skolas bērni, bet gada laikā – iegriezušies skoliņā, palikuši-aizgājuši 25 skolēni kopumā. Ne visi saņēma liecības. Trīs skolēni, kuri
pievienojās maijā – saņēma pateicības par parādītajām zināšanām un aktīvu darbošanos skolas aktivitātēs, viņiem viss vēl nākotnē – nākošajā mācību gadā būs arī liecības. Katra skolotāja teica paldies par kopā pavadīto laiku skoliņā šajā mācību gadā un aicināja turpināt latvietības izkopšanu un saglabāšanu, pieminot, ka – lai cik noguris justos pieaugušais svētdienā, iespēja redzēt atdevi no skolēniem skoliņā ir motivācija piedalīties skoliņas darbā!
Kas mūs modina spoža aiz loga vasaras rītos? Saule! Jā! Sirds siltums un atbalsts visu gadu bija no vecākiem! Tāpēc šajā svētku dienā tika godināti arī vecāki. Ar diplomiem apbalvoti konkursa “Ģimene krāj punktus!” uzvarētāji – Daniela /B grupa/ ģimene, Kārļa ģimene, Toma ģimene. Ar pateicībām par sadarbību, atbalstu un aktivitāti skoliņas dzīvē apbalvoti visi vecāki. Paldies jums par to, ka esat ar mums!
Labie vārdi kā saulstari turpināja sildīt sirdis! Un ar tiem pateicāmies skolotājai Līgai Vaļģei par skolas logo! Viņai dāvanā diploms un dāvanu karte. Bet – uz jautājumu “Kā sauc tās vienmēr smaidīgās meitenes, kuras trīs reizes mēnesī – svētdienās katru skolēnu sagaida skoliņā?” vecāki atbildēja – skolotājas! Jā, skolotājas ir ieguldījušas lielu darbu, atdevi un laiku, lai skoliņā mācību process notiktu, lai bērniem būtu interesanti nākt uz skoliņu.
Tāpēc skolotājas tika apbalvotas ar pateicības rakstiem.
Saule un daudzie paldies! Skaisti, ka ir par ko tik daudz paldies teikt!
Pēc oficiālās daļas – mazas pusdieniņas. Un tad jau viss turpinājās! Tā kā mūsu svētku dienas otrs vadmotīvs bija – Ģimeņu diena, tad bērniem ar vecākiem bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs! Par ko mēs pārliecinājāmies? Par to, ka mūsu ģimenes ir vienotas gan
sportā, gan mācībās! Neizpalika arī pa kādai asarai, ja dalībnieki neieguva medaļas, bet – smieklos un jautrībā pavadītas sacensības un rotaļa “Ādamam bij’ septiņ’ dēli” raisīja smaidus arī Altamont Gardens ciemiņos, kuri pastaigājās garām mūsu nometnes vietai un uz mirkli piestāja, lai paskatītos!
Lai atmiņai paliktu pierādījums – tapa dzīvespriecīga kopbilde!
Ko lai piebilst!? Skaisti bija! Sirsnīgi bija! Maza latvietības oāzīte svešā zemē. Skaisti, ka mēs protam un varam saglabāt sevī piederību savai tēvzemei.
Lai skaista vasara, mīļie!

Ingrīda Tārauda,
skoliņas vadītāja

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>