PBLA ar izglītības ministru pārrunā diasporas izglītības aktualitātes

Komentēt
Share
3a78f153-9259-40bf-8894-61639e73e574

Šodien, 27. maijā, Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēža vietniece un Latviešu Apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē priekšsēde Kristīne Saulīte un PBLA Izglītības padomes izpilddirektore Anta Spunde tikās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, lai pārrunātu diasporas izglītības aktuālākos jautājumus un turpmāko sadarbību starp PBLA un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) Sadarbības memoranda ietvaros.

PBLA pārstāves aktualizēja nākamā gada diasporas izglītībai atvēlētā budžeta neskaidrību un izteica cerību, ka tiks atrasti līdzekļi gan iesākto iniciatīvu turpināšanai, gan rasti trūkstošie līdzekļi elektroniska tālmācības rīka izstrādei.
Sarunas gaitā tika apspriesta iespējamā IZM apbalvojumu piešķiršana gan diasporas skolu skolotājām, gan diasporas skolu absolventiem. PBLA puse uzsvēra šāda žesta nozīmīgumu latviskās izglītības ieguvēju motivācijas veicināšanai. Tālāk tika runāts par latviešu izcelsmes jauniešu un studentu iespējām gan īstermiņā, gan ilgtermiņā iekļauties Latvijas izglītības sistēmā. Abas puses vienojās, ka šim jautājumam būtu jāvelta īpaša uzmanība. Apspriežamo tēmu lokā bija arī situācija remigrējušo bērnu jomā, kuras uzlabošanai jāpievērš īpaša uzmanība, iespēja diasporas bērniem un jauniešiem kārtot latviešu valodas kā svešvalodas eksāmenu. Noslēgumā abas puses vienojās par turpmāku regulāru sadarbību diasporas izglītības jautājumu risināšanā.

FOTO: no PBLA arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>