“Sauleszaķēnā” – svinības par godu māmiņai

Komentēt
Share
s4

Pie māmiņas es uzaugu,
Kā rozīte ziedēdama;
Ar puķīti rotājos,
Saulītē sildījos.

8.maijs, Māmiņdiena, laiks, lai pateiktos savai mammai par rūpēm, mīlestību un gādību, ko tā dāvājusi. Mātes diena ir svētki, kuros ikviena mamma vēlas justies īpaša. Ziedi, dāvanas vai pateicības vārdi – katrs pats var izvēlēties, kā pateikt paldies.

Lai patīkami pārsteigtu māmiņu svētkos, mazie un lielie “Sauleszaķēni” radīja dāvanas pašu spēkiem. Šādas dāvanas vienmēr īpaši iepriecina, jo gatavotas no sirds.
Pirms māmiņu ierašanās bija jāpaspēj vēl pagatavot svētku kūku, uztaisīt puķu kompozīcijas, sapost svinību telpu un uzklāt svētku galdu.
Un te pēkšņi kļuva tik gaišs un silts! Re, māmiņas ir klāt un svinības var sākties! Māmiņas tika apsēdinātas pie skaisti klāta galda, lai, malkojot kafiju vai tēju ar kūku, var baudīt bērnu uzstāšanos.
Ar lielu prieku bērni dziedāja dziesmas māmiņai, dejoja dejas un skaitīja tautasdziesmas par māmiņu.
Un nu ilgi gaidītais brīdis bija klāt, kad katra mazā sirsniņa sveica savu māmiņu ar pašgatavotām dāvaniņām, apsveikuma kartiņām, bučām un mīļumvārdiņiem.
Māmiņu sejās bija redzams mirdzums un varēja redzēt, ka
ik katra jūtas īpaša.
Svinībām turpinoties, skolotājas piedāvāja nelielu ieskatu piecos mammu tipos. Jo katra mamma ir citādāka un katram bērnam tieši viņa mamma ir vismīļākā un labākā. Pēc pārrunām un diskusijām par mammu tipiem, bērni ar mammām uzdejoja “Putniņdeju”.
Šī ir viena no gada skaistākajām dienām!
Novēlu, lai visām māmiņām ir laba veselība, laime, prieks
un mīlestība visapkārt!

LBĪ Portlaoise nedēļas nogales skolas ‘’Sauleszaķēns’’ mācību darba vadītāja
Vineta Magone

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>