Putnu diena “Saulgriezītē”

Komentēt
Share
Putnu_dienas-22

Lai arī laika apstākļi Zaļajā salā pagaidām nav iepriecinoši, kalendārs liecina, ka pavasaris ir klāt.
Ziedoni gaida gan lieli, gan mazi un to apliecina arī kāds jauks notikums Latviešu Biedrības Īrijā (LBĪ) Latviešu nedēļas nogales skoliņā “Saulgriezīte”. Vairāk par to stāsta skoliņas skolotāja Zane Laizāne:

“Pagājušo svētdien, 6. martā, skoliņas “Saulgriezīte” mājīgajās telpās atzīmējām Putnu dienu. Pavasara sajūtām pildīti, katrs skolnieks kopā ar saviem vecākiem ieradās skoliņā ar saviem darbarīkiem, lai piedalītos visu klašu apvienotajā mācību nodarbībā, kurā uzznājām daudz jauna par visdažādākajiem putniem un radījām pa putnu būrītim!
Nodarbības pirmajā daļā āmuriņi klaudzēt klaudzēja,
bērnu un vecāku sajūsma un gandarījums virmoja telpās. Ikviens cītīgi strādāja, lai sasniegtu rezultātu, tiktu pie pavisam īsta putnu būrīša, kuru nest mājās, vai pat vest uz Latviju, un novietot putniņiem tīkamā vietā, gaidot, kad tas tiks apdzīvots.
Pēc mazas atpūtas nodarbība turpinājās ar dažnedažādu tematisku aktivitāšu apmeklējumu. Četrās radošās stacijās, bērni un pieaugušie varēja iegūt jeb atjaunināt
zināšanas par putniem un to raksturīgajām pazīmēm. Minējām mīklas, likām puzzles, krāsojām krāsojamās lapas, un pat uzmeistarojām pa putniņam radošajā darbnīcā. Putnu diena paskrēja nemanot, noslēdzoties ar jautro Putniņdeju, kas sagādāja tik daudz prieka gan mazajiem, gan lielajiem, ka nodejojām to pat divreiz!
Skolotājas Inese Briļa un Zane Laizāne pauž mīļu paldies visiem vecākiem par aktīvu iesaistīšanos un īpaši sirsnīgs
paldies tiem tētiem, kuri palīdzēja ar būrīšu sagatavju radīšanu! Pateicamies arī aktīvajiem skolotāju palīgiem, kuri bija brīnišķīgi asistenti visā pasākuma norisē – Vitautam Barkus, Aldim Dimantam, Aivai Kukulei, Mairitai Miškinai, Jurģim Barkus, Arnim Krūmiņam un visiem pārējiem, kuri darbojās, kuri bija kopā “Saulgriezītes” Putnu dienā!”

FOTO: Arnis Krūmiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>