“Saulgriezītes” skolotājas gūst zinības un pieredzi Limerikā

Komentēt
Share
DSC_0268

Pagājušās nedēļas nogalē Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ) ar Latviešu valodas aģentūras un Eiropas Latviešu apvienības atbalstu Limerikā rīkoja pieredzes apmaiņas dienu, skolotāju konferenci un ekskursiju. Īrijas latviešu nedēļas nogales skoliņu skolotājas satikās, lai klausītos lekcijas, vērotu praktiskās nodarbības, dalītos pieredzē un arī kopā atpūstos. LBĪ skoliņas “Saulgriezīte” vadītāja Ilze Barkus portālam pastāstīja par nedēļas nogalē pieredzēto:

“Aizvadītajā nedēļas nogalē 6. un 7. februārī Latviešu Biedrības Īrijā (LBI) Latviešu nedēļas nogales skolas “Saulgriezīte” četras skolotājas Ilze Barkus, Inese Briļa, Kristīne Malnača un Zaiga Corkoran bija devušās uz Limerikas pilsētu, lai tur piedalītos Pieredzes apmaiņas dienā un Izglītības konferencē, kuru rīkoja LBI priekšsēdētāja Ingūna Grietiņa kopā ar LBI Limerikas nedēļas nogales skolas “Kamenīte” vadītāju Kristīni Velšu.
Mēs, skoliņas “Saulgriezīte” skolotājas esam gandarītas par laiku Limerikā un sakām lielu paldies organizatoriem un visam skolas “Kamenīte” kolektīvam par sirsnīgo sagaidīšanu, gardajām pusdienām, precizitāti un organizētību visā kopumā, un, protams, par kvalitatīvajām un ļoti interesantajām atklātajam mācību stundām, kurās katra guvām jaunas idejas, ierosmes, jo šajā reizē drīkstam ko “nošpikot” kā tas dažreiz labpatīk
skolniekiem. Un to mēs noteikti arī darīsim. Loti lielu paldies sakām arī visiem konferences lektoriem, ieguvums noteikti ir.
Esam uzzinājušas gan jaunāko informāciju par mācību materiāliem un citu palīdzību, kas attiecas uz diasporas skoliņām no Latviešu Valodas aģentūras, gan saņēmušas ieskatu par Latvijas skolu pedagogu darbu mācību līdzekļu izveidē, gan dzirdējušas profesionālu stāstījumu par
darbu ar bērniem dažādu zināšanu līmeņos, gan pašas guvušas zināšanas bērnu psiholoģijā, kas attiecas uz bērniem ar uzmanības deficītu un hiperaktivitātes sindromu, ka arī daudz citu vērtīgu zinību un materiālu.
Paldies Eiropas Latviešu apvienības (ELA) izglītības referentam Mārim Pūlim, kas mūs visus skolotājus allaž uzmundrina, atbalsta, paslavē, gribētu teikt – tur kopā.
Pēc garās koferences darba dienas bijām gandarītas vēl arī
neoficiālā gaisotnē pārrunāt svarīgāko, interesējošo ar tālajiem viesiem un pašu kolēģiem no citām Īrijas skolām viesnīcā Strand Hotel kopīgo vakariņu laikā, kā arī nākamajā dienā piedalīties Limerikas pilsetas lepnuma King John`s Castle apskatē, ekskursijā.
Skoliņā “Kamenīte” skatot sajaukto Latvijas puzli, man radās asociācija ar mums Īrijas skoliņām, kurās esam gan skolotāji, gan bērni sabiruši, sajaukušies kopā no visas
Latvijas, taču šo puzli rūpīgi sakārtojot kļūstam vienoti. Šādas pieredzes apmaiņas dienas un Izglītības konferences nenolidzami stiprina un vieno. Tas ir ļoti svarīgi. Galvenie ieguvēji – mūsu latviešu bērni.
Paldies!”

FOTO: Ilze Barkus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>