Deputāte pilda solījumu

Komentēt
Share
IMG_2010

Pēc Leinster latviešu biedrības (LELAB) uzaicinājuma no 3. līdz 7. decembrim Īrijā viesojās Saeimas deputāte, Latvijas Universitātes profesore un latviešu tradīciju pētniece Janīna Kursīte – Pakule.
Deputāte savas vizītes laikā apmeklēja latviešu diasporas centrus un uzklausīja tautiešu domas par Latviju un dzīvi svešumā.

Visu dzirdēto deputāte cītīgi pierakstīja un solīja visus tautiešu priekšlikumus un ieteikumus apspriest Saeimas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijā un iespēju robežās arī virzīt tālāk.
Deputāte savu solījumu ir turējusi un vakar, 19. janvārī, Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdē iepazīstināja kolēģus ar situāciju Īrijā. Uz sēdi bija aicināti arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Latviešu valodas aģentūras (LVA) un Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) pārstāvji.

Janīna Kursīte – Pakule kā galvenās problēmas minēja nedēļas nogales skoliņu skolotāju atalgojumu un statusu, Īrijas vidusskolu eksāmenu rezultātu neatzīšana Latvijā, neesošo finansējumu bērnu deju kolektīviem, skoliņu bērnu apbalvošanu un Latvijas izglītības sistēmu, kas reemigrējušajiem bērniem “liek kārtot eksāmenu latviešu valodā un ieliek mazākā klasē, nekā tas pēc viņu vecuma vai zināšanām mācību priekšmetos pienāktos”.
Tāpat klātesošie tika informēti par bērnu izņemšanu no latviešu ģimenēm.

Uzklausot deputātes stāstīto, IZM pārstāve Vineta Ernstsone darīja zināmu, ka vairākas no problēmām jau tuvākajā laikā tikšot novērstas.

Janīna Kursīte – Pakule portālam baltic-ireland.ie pastāstīja, ka sēdes “gaisotne bija ļoti pozitīva un, liekas, ka tās problēmlietas, ko skoliņu skolotāji iezīmēja, palēnām tiek izkustinātas uz pozitīvo pusi”.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>