Iznākusi grāmata “Radot iespējas attīstībai: Diasporas bērnu un jauniešu izglītība”

Komentēt
Share
e0765efacb

2015. gada nogalē pēc intensīva darba posma ir iznākusi Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centra (DMPC) grāmata “Radot iespējas attīstībai: Diasporas bērnu un jauniešu izglītība”, informē izdevēji.
Grāmatā apkopoti 18 pētījumi, kas tematiski sadalīti 3 daļās.

Kopdarba mērķis ir praktiski un analītiski gan no vēsturiskās attīstības, gan mūsdienu skatupunkta izvērtēt, kā radīt labākas iespējas diasproras bērnu un jauniešu saikņu stiprināšanai ar dzimteni un kā uzlabot valsts, Latvijas vietējas sabiedrības un institūciju saikni ar diasporas bērniem un jauniešiem.

Tik pamatīga gan vēsturiska, gan mūsdienu situācijas analīze par diasporas skolām, bērniem un jauniešiem publicēta pirmo reizi.

LU DMPC visiem autoriem saka lieku paldies par ieguldīto darbu! Īpašs paldies zinātniskajām redaktorēm Dr. Aijai Lullei un Dr. Evijai Kļavei, kā arī zinātniskajiem recenzentiem: prof. Ievai Zaķei (ASV), prof. Zaigai Krišjānei (Latvija) un Andrim Straumanim (ASV).

Grāmatu iespējams iegādāties LU apgādā.

Grāmata elektroniskā formātā pilnā apmērā pieejama šeit.

LU DMPC dibināts 2014. gadā, pateicoties diasporas pārstāvju aktīvai ierosmei un Ārlietu ministrijas finansiālam atbalstam. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalsta arī Latviešu fonds.

Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>