Korkas „Grāmatputna” sveiciens Latvijai

Komentēt
Share
k5

Korkas latviešu skoliņas „Grāmatputns” bērni, skolotāji un vecāki iedvesmojoši skaisti un sirsnīgi nosvinēja Latvijas gadadienu ar veltēm, jauniem dzejoļiem un dziesmām, jaunu deju „Kas kaitēja man dzīvot” un rotaļām. Skolēnu apsveikuma kartiņas Latvijai, projektu grupas darinātie plakāti par Latviju, tās karogs un ziedi rotāja telpu.

Bērni, skaisti saģērbti, ar prievītēm un karoga lentītēm, kuras saņēmām no Latviešu vēstniecības Īrijā, bija prieka pilni. Viņu darinātie apsveikumi – zīmējumi un vēlējumu vārdi tajos – bija sirsnības un lepnuma pilni. Šogad Latvijas himnu izpildījām, izmantojot krāšņu video, jo mūzikas skolotājas Laumas un Armanda Berkinu ģimene nodrošina skoliņas nodarbības ar video aparatūru.
Uz Latvijas kontūras, kur ģimeņu dzimtajās vietās –
karodziņi, bērni veidoja un izvietoja sirsniņziedus, un apkārt visai Latvijas robežai iededza svecītes, lai, tās kopīgi nopūšot, piepildītos mūsu vēlējumi Latvijai.
Svētku galda gardumu klāstā bija pat divas(!) izcili rotātas svētku tortes, kuras pirms sagriešanas iemūžinājām skoliņas arhīvam. Baudījām arī pašceptas tradicionālās plātsmaizes, kuras kvalitātē neatpalika no gardajām Vecrīgas kafejnīcas kūciņām, raisot sarunas par katra
jaukām personīgām atmiņām no Latvijā aizvadītās vasaras.
Pagājušajā mācību gadā izveidotās dziesmu kladītes tiek arvien papildinātas, un svētkos skaisti skanēja vecāku un bērnu balsis kopā, izpildot iemīļotāko no repertuāra.
Paldies visām skoliņas ģimenēm par atsaucību un nemitīgo ieguldījumu skoliņas pasākumu bagātināšanā! Paldies Vēstniecībai Dublinā! Paldies Latviešu valodas
aģentūrai (LVA) par skoliņas finansiālo atbalstu Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde” ietvaros!

Skoliņas skolotāja,
Anita Litauniece

FOTO: Daiga Bormane, Juris Lubraks un Margarita Pērkone

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>