Miķeļdiena LBĪ Navanas Latviešu bērnu skoliņā

Komentēt
Share
n1

Kā jau katru gadu ierasts, arī šajā mācību gadā, 10. oktobra saulainajā rudens dienā, Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Navanas Latviešu bērnu un jauniešu apvienība IMPULSS svinēja Ražas svētkus – Miķeļdienu! Mums jau liekas, ka sen par Miķeļdienu visu zinām, tomēr katros Ražas svētkos atklājam arvien ko jaunu!

Piemēram, mācamies jaunas tautas dziesmas un izzinām, kādi ticējumi pavada Miķeļdienu. Apskatam, kas ir rācenis, vai – kā izskatās aveņu krūmi?! Kā garšo rupjmaize ar mājās gatavotu ievārījumu… Un, ko nozīmē šīs tautas dziesmas vārdi:
Neba maize pati nāca,
Bagātā sētiņā.
Nav saulīte uzlēkusi,
Jau arājs tīrumā!

Bērni pasākumam bija gatavojušies ļoti rūpīgi un ar lielu atbildību! Skaisti veidotie darbi no dažādām rudens veltēm -augļiem, ogām un dārzeņiem, priecēja pašu skolēnu un visu pārējo acis un sirdis!
Bet Rudens tirdziņa apmeklētāji varēja iegādāties un nogaršot cepumiņus un kūkas, kādas bērni kopā ar
vecākiem bija sarūpējuši!
Pasākuma nobeigumā skoliņas deju grupai bija īsts ģenerālmēģinājums, kurā deju, ko viņi dejos konkursā “Protu? Protu!”, parādīja vecākiem!
Paldies visiem bērniem un vecākiem, kuri ar tik lielu azartu piedalījās Miķeļdienas pasākumā!
Paldies skolotājām par izzinošo un jautro pasākumu!

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Navanas Latviešu bērnu un jauniešu apvienības IMPULSS darbību atbalsta Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

LBĪ Navanas Latviešu bērnu un jauniešu apvienības pārzine
Inga Zvirgzdiņa

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>