Sola finansējumu diasporas tālmācības programmai

Komentēt
Share
IMG_7962

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē, kas notika 23. septembrī, deputāti saņēma apstiprinājumu gan no Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA), gan Izglītības ministrijas, ka finansējums tālmācības programmai diasporas vajadzībām tiks saņemts. PBLA pārstāve Anta Spunde gan vērsa uzmanību uz 2017. gada budžeta projektu, kurā diasporas jomā plānots ievērojams samazinājums.

Arī Izglītības ministrijas pārstāve Vineta Ernstone apstiprināja šo informāciju, skaidrojot to ar jauno politikas iniciatīvu plānošanas perioda noslēgumu. Ernstone gan uzsvēra, ka tiekot strādāts pie tā, lai finansējums tiktu iekļauts pamatbudžetā. Komisijas priekšsēdētājs I.Latkovskis ieteica IZM sadarboties ar diasporas organizācijām, lai uzklausītu prioritātes, kā arī solīja arī turpmāk sekot līdzi šim jautājumam.

Deputāti diskutēja arī par patvēruma meklētājiem un to integrāciju saistītiem jautājumiem. Vineta Ernstone arī informēja, ka IZM sadarbojas ar Iekšlietu ministrijas darba grupu patvēruma meklētāju uzņemšanas jautājumos. Esot izstrādāti konkrēti priekšlikumi un plāns kā bēgļus integrēt skolās un mācīt valodu. Īpaši liela uzmanība pievērsta metodikas izstrādē, izveidojot adaptācijas programmu, kura vērsta uz intensīvu valodas apmācību, lai vēlāk varētu veiksmīgi apgūt arī citus priekšmetus. “Galvenais atslēgas vārds būs labi sagatavots pedagogs,” pauda Ernstone, uzsverot, ka šis jautājums skar ne tikai latviešu valodas skolotājus. Par bēgļu integrāciju un valodas apmācību atbildīga būs Kultūras ministrija, kura koordinēs darbu šajā jomā. Ministrijas pārstāve uzsvēra, ka tiek pievērsta liela uzmanība, lai izveidotā sistēma būtu pastāvīga un nepārtraukta, jo jāņem vērā patvēruma meklētāju skaits.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>