Skolotāju seminārā piedalījās arī Īrijas skoliņu skolotājas

Komentēt
Share
DSCF0320

No 11. līdz 13. jūlijam Rāmavas muižā notika latviešu diasporas skolotāju tikšanās „Latviešu valodai un latviskai dvēselei”, ko organizēja Pasaules brīvo latviešu apvienība sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru un Kultūras ministriju, vēstī Latviešu valodas aģentūra. Kursos piedalījās vairāk nekā 60 latviešu valodas skolotāju no 18 pasaules valstīm.

Latviešu valodas skolotāji bija mērojuši tālus ceļus: vietā, kur savulaik dzīvojis un strādājis latviešu draugs un aizstāvis Garlībs Merķelis, satikās skolotāji no Somijas, Anglijas, Luksemburgas, Beļģijas, Austrālijas, Krievijas, Zviedrijas, Baškīrijas, ASV, Īrijas, Austrijas, Šveices, Norvēģijas, Kanādas, Ungārijas, Ķīnas, Gruzijas, Vācijas.

Atklājot semināru, PBLA Izglītības padomes priekšsēde Daina Grosa uzsvēra, ka šādas tikšanās dod spēku turpināt darbu savās mītnes zemēs, jo lielākai daļai skolotāju nav pedagoģiskās izglītības, viņi strādā brīvprātīgi, ieguldot savu laiku un resursus, uzskatot latvietības nešanu no paaudzes paaudzē par savu misiju. Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Rolands Lappuķe un Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Ruta Klimkāne iepazīstināja ar Latvijas valdības plāniem pilnveidot atbalsta sistēmu diasporai.

Seminārs bija iespēja satikties, veicināt viedokļu un pieredzes apmaiņu, uzzināt par jaunākajiem mācību un metodiskajiem materiāliem latviešu valodas apguvei, kā arī vienoties par turpmāko darbu un nepieciešamo atbalstu.

Vērtējot pasākumu kā stimulu turpmākai rīcībai, LVA direktora vietniece Dace Dalbiņa atzina: „Latviešu valodas aģentūra sniedz un sniegs atbalstu diasporai, gādājot gan par mācību līdzekļiem, gan skolotāju izglītību. Kaut mūsdienās pasaule ikvienam kļuvusi plašāka un cilvēki brīvi izvēlas vietu, kur dzīvot, strādāt, mācīties un mīlēt, svarīga ir piederības sajūta Latvijai, un tā jākopj.”

Īriju skolotāju seminārā pārstāvēja Inguna Grietiņa (Dublina, Navana), Anita Litauniece (Korka), Gunita Mežule (Korka), Inga Tairova (Drogheda), Lolita Kučinska (Drogheda) un Kristīne Nordena-Linca (Portlīša).

FOTO: Lolita Kučinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>