“Sienāzītis” ar vērienu svin piecu gadu jubileju

Komentēt
Share
s33

6. septembrī bērnu tautisko deju kolektīvs “Sienāzītis” ar koncertu svinēja savu piecu gadu jubileju, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja kolektīva vadītāja Olita Lagzdiņa. Koncerts notika St. Clare Primary School, Cavan un tajā kopā tika aicināti visi pašdarbības kolektīvi. Cavan(ā) sabrauca 80 dancotāji – lieli un mazi. Mazākajiem dancotājiem bija tikai divi gadiņi.

Koncerts bija jauks, jo mazie Sienāzīši bija iestudējuši nelielus sižetus pirms katras dejas. Kopā izskanēja 25 priekšnesumi, un beigu daļā visi dancotāji veidoja “5″.
Koncertu noskatījās arī Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals un novēlēja, lai nākotnē mūsu pulkā vienotos vel vairāk dejotāju no visas Īrijas un citām valstīm.
“Sienāzīša balle” katrā atstāja prieku, mīlestību un mazu saules stariņu sirdī. Paldies par jauko sadancošanos “Taurenītim”, “Nemieram” un “Rudzupuķei”. Bija jauki izjust katra kolektīva draudzīgo plecu. Lielu paldies “Sienāzīši” saka visiem kolektīviem un ciemiņiem par skaistajām dāvanām un par to, ka atrada laiku būt kopā ar mums “Sienāzīša” piecu gadu jubilejā.

“Sienāzītim” šie pieci gadi ir bijuši notikumiem bagāti, sevišķi šī vasara. 5. jūlijā bērnu tautisko deju kolektīvs “Sienāzītis” devās uz XI dziesmu un deju svētkiem Latvijā. Bērniem tas bija liels
piedzīvojums, kas sākās ar grupas lidojumu kopā ar skolotājām Olitu Lagzdiņu un Lindu Ozoliņu. Iebraucot Rīgas lidostā, bērnus pārsteidza Latvijas televīzija. Pavadot visu dienu lidojot, bērni ar prieku rādīja deju soļus un sajūsmas pilni stāstīja par to, cik ļoti viņi gaidīja šo braucienu. Bērni, iespaidu pilni, devās uz savām naktsmītnēm pamatskolā Rīdze. Sākās rosība gatavot savu naktsmītni un katrs mazais gribēja piepumpēt pats savu
matraci. Nākamā dienas rītā bērniem bija jauka tikšanās ar Aigu Vasiļevsku, kur nodziedāja latviešu tautasdziesmu “Seši mazi bundzinieki”. Pēc ciemošanās bērnus gaidīja “Lāču” ceptuves saimniece. Bērniem bija ļoti interesanti cept maizīti pašu rokām un izbaudīt krāsns lielo karstumu. Maizes ceptuvē ciemojās Latvijas televīzija, kur bērni stāstīja, ko viņi darīs nedēļas laikā un kādas dejas viņi dejos Daugavas stadionā. Piedzīvojumu pilna
bija dziesmu svētku nedēļa ar saspringtajiem mēģinājumiem un koncertiem. Spilgti bērniem atmiņā ir palikusi diena, kad viņi dejoja lietū. Slapji, netīri, dubļainām kājām pēc koncerta bērni nonāca savā mītnē un bija pārsteigti, ka skolotāja lika novilkt netīrās, slapjās pastalas, jo maziņie dancotāji domāja, ka viņiem esot jāguļ ar visam pastalām, lai līdz rītam izžūtu un būtu sausas. Skolotajās pēc šī jaukā koncerta visu nakti rūpējās
par bērnu tērpiem, lai no rīta būtu tīri un balti ar sausām pastalām. Bērniem ļoti garšoja ēdiens, ko gatavoja mīļās saimniecītes. Bērni kopā apmeklēja cirka izrādi, kas bija ļoti aizraujoša. Bērni ļoti gatavojās parādei, kur bija sagatavojuši savu programmu, dancī ejot cauri Rīgas ielām. Parādi bērni atceras ar rūgtumu, jo visi bērni neieradās dēļ neskaidrībām, tādēļ visi nevarēja būt kopā kā komanda. Bērni mājās brauca ovāciju pilni par pavadīto nedēļu.
Atbraucot mājās, “Sienāzīša” darbs nebeidzās, jo mūsu kolektīvs gatavojās Scarecrow festivālam Durovā, kas notika no 26. jūlija līdz 3. augustam. Ar vecāku palīdzību mēs pagatavojām lelles – tautu meitu un tautu dēlu. Lielu paldies sakām Kristera Sērmūksļa ģimenei par iespēju piedalīties šajā pasākumā un arī vecākiem, kas pagatavoja gardumus mūsu tirdziņam. 1. augustā bērni uzstājās Scarecrow festivālā un mūsu gatavotās lelles ieguva 5. vietu.

FOTO: Aldis Liepiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>