Droghedas skoliņā svin Tēva dienu

Komentēt
Share
IMG_1384

Rīt, mēneša otrajā svētdienā, Latvijā jau septīto reizi tiks svinēta Tēva diena, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Burtiņš” Tēva dienu pirmo reizi atzīmēja 2014. gada septembrī un šajā mācību gadā tika nolemts šo jauko un atraktīvo pasākumu ieviest kā tradīciju.

Sākotnēji Tēva dienas pasākums bija paredzēts izbraukumā, tomēr Īrijas (ne)prognozējamie laika apstākļi ieviesa savas korekcijas, tāpēc tēvu godināšana notika skolas zālē pēc nodarbībām.
Droghedas skoliņas audzēkņu tēvi sevi jau ir apliecinājuši kā sportisti, līdz ar to gluži dabiski, ka tēti savas labākās īpašības demonstrēja improvizētā olimpiādē.
Kā pirmais uzdevums, kurā tēvi sacentās soda metienu precizitātē, bija “Eiropas čempionāts basketbolā”, tādējādi sveicot
Latvijas izlasi ar iekļūšanu EČ ceturtdaļfinālā. Šajā disciplīnā uzvarēja tētis Mārtiņš, kurš realizēja trīs no trijiem soda metieniem.
Otrajā uzdevumā, kas saucās “No spēkavīra par ministru”, vadībā izvirzījās tētis Ventis, tomēr beigās tētis Daniel izrādījās vēl spēcīgāks.
Pēdējā uzdevumā, kam tika dots nosaukums “Šabala pret Turciju”, tēviem bija jāsit “pendeles”. Gluži tāpat kā basketbolam veltītajā uzdevumā, arī šajā disciplīnā uzvarēja tētis Mārtiņš, kurš bija precīzs visos trijos sitienos.
Apbalvošanas ceremonijā visi tēvi tika pie ūsām, bet tētis Daniel, kā uzvarētājs, saņēma arī balvu.
Pēc tam bērni saviem mīļajiem, stiprajiem un visādi citādi izcilajiem tēviem veltīja dziesmu un pasniedza nodarbībā tapušās dāvanas. Vidējās grupas (skolotāja Anna Dzene) bērni tētiem dāvināja pašu apzīmētus T-kreklus, bet
vecākās (skolotāja Inga Tairova) un mazākās grupas (skolotājas Laura Līviņa un Anta Ošiņa) audzēkņi – pašu rokām gatavotas apsveikuma kartiņas.

Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Burtiņš” darbību atbalsta Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

Papildinformācija par skoliņu, zvanot pa tel. num. 0872913034 (Inga), 0879412668 (Laima), vai rakstot uz e-pasta adresi: droghedasskola@gmail.com.

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>