IZM: papildu naudas latviešu valodas apguvei diasporas bērniem tālmācībā nākamgad nebūs

Komentēt
Share
IMG_9856

Papildu naudas latviešu valodas apguvei diasporas bērniem tālmācībā nākamgad nebūs, teikts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajā atbildes vēstulē Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijai, kuru otrdien apstiprināja valdība.

IZM norāda, ka 2016. gadā papildu līdzekļi šim mērķim nav plānoti, bet jautājums par papildus nepieciešamo finansējumu 2017. gadā un turpmākajos gados ir skatāms, sagatavojot vidēja termiņa budžeta ietvara likuma un budžeta projektu kārtējam gadam, vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu jaunās politikas iniciatīvām.

“Jautājums par speciālām tālmācības programmām diasporai latviešu valodas un kultūrvēstures apguvei ir bijis diskusiju objekts starp IZM un Pasaules Brīvo latviešu apvienību. Sarunās IZM uzsvērusi, ka ir jānošķir tālmācības programmas formālajā izglītībā, ko šobrīd piedāvā Latvijas skolas, no neformālās izglītības un interešu izglītības iespējām,” atbildē Saeimas komisijai pauž nozares ministrija.

Valodas apguve diasporā galvenokārt notiek neformālā veidā, kas iespējama arī attālināti e-mācību veidā, informē IZM.

“IZM un Latviešu valodas aģentūra apzinās, ka turpmāko trīs gadu laiku jāturpina pilnveidot un nodrošināt latviešu valodas kā svešvalodas apguves sistēma e-mācību vidē, kas būtu ilglaicīgi, sistemātiski uzturama, interaktīva un papildināma, kā arī pielāgojama dažādu mērķa grupu vajadzībām,” teikts atbildes vēstulē.

2016. gadā, turpinot jau iesākto, plānots pilnveidot un sagatavot mācību programmas diasporas bērniem un jauniešiem, darba lapas latviešu valodas prasmju nostiprināšanai un pārbaudei diasporas bērniem vecumā no pieciem līdz 12 gadiem, mācību līdzekļu komplektu jauniešiem “Atvērsim vārtus” diasporas vajadzībām, integrētu interaktīvu mācību materiālu “Latvijas laikā un telpā” latviešu valodas, Latvijas vēstures un ģeogrāfijas apguvei diasporā.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>