Deviņas Īrijas un Ziemeļīrijas skoliņas saņems finansējumu

Komentēt
Share
IMG_6632

13. jūlijā Rīgā notika Finansējuma saņēmēju atlases komisijas sēde, kurā tika izvērtēti Eiropas latviešu nedēļas nogales skoliņu pieprasījumi finansiālajam atbalstam. Komisijas sēdē piedalījās Dace Dalbiņa un Aija Otomere no Latviešu valodas aģentūras, Māris Pūlis no Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā, Aldis Austers un Lāsma Gaitniece no Eiropas Latviešu apvienības.

Kopā tika saņemti 28 pieteikumi, no kuriem kā atbilstoši tālākai vērtēšanai tika atzīti 28. Jāatzīmē, ka finansējuma apjoms, par kura sadali lēma komisija, bija 31 500 eiro.
Vērtējot pieteikumus, komisija vienojās par sekojošiem principiem:
- sadalīt pieejamo finansējumu uz visām tām 28 skoliņām, kuras ir izpildījušas obligātās prasības;
- ņemot vērā kopējo pieprasītā finansējuma apjomu, apmierināt tikai finansējuma pieprasītāju prioritārās vajadzības;
- noteikt, ka minimālais finansējuma apjoms vienai skolai būs vismaz 300 EUR, savukārt maksimālais – 2500 EUR.

28 skoliņu vidū, kuras saņems finansējumu ir deviņas Īrijas un Ziemeļīrijas skoliņas – Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Burtiņš”, Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) skola “Kamenīte” (Limerika), LBĪ nedēļas nogales skola “Saulgriezīte”, LBĪ Portlaoise latviešu nedēļas nogales skola “Sauleszaķēns”, LBĪ Navanas bērnu un jauniešu apvienība “Impulss”, LBĪ mūzikas studija/skola “Mazais letiņš”, Korkas latviešu skola “Grāmatputns”, LELAB “ABC akadēmija” Tulovas bērnu un jauniešu skola un Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skola “Zīļuks”.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>