Mayo skoliņa mācību gadu noslēdz ar skatu uz Patrika kalnu

Komentēt
Share
m3

30. maijā Mayo latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā notika pēdējā nodarbība šajā mācību gadā. Tāpat kā citus gadus, noslēguma nodarbība notika brīvā dabā. Ar mugursomām plecos visi kopā devāmies uz pavisam netālo Raheens mežu, kur mūsu pēdējā nodarbība varēja sākties.
Skolotāja Zane mums bija sarūpējusi dažādus uzdevumus.

Pirmais uzdevums sākās jau turpat pie meža vārtiem. Pa pāriem sadalījušies, devāmies mežā, kur bija jāatrod dažādas meža veltes. Maisā bija jāieliek kaut kas pūkains, kaut kas garš, kaut kas ar caurumu, kaut kas caurspīdīgs un vēl dažādi krikumi. Kad visas vajadzīgās lietas bija savāktas, tad tika veikts otrais uzdevums. Vispirms bija jāatrod piemērota vieta uzdevuma veikšanai. Vislielākā koka pakājē no savāktajām meža veltēm mums bija
jāuztaisa dabas glezna. Sanāca visādi brīnumi – zobeni, koki un ziedu pļavas.
Pēc šī uzdevuma nevienam vairs nebija spēka pretoties patīkamajām smaržām, kas nāca no līdzi paņemtajām mugursomām. Ar skatu uz Patrika kalnu svētku pikniks varēja sākties. Paldies mammām, kas bija sarūpējušas gardas desu maizes, cepumus, raušus un pat ķiploku grauzdiņus.
Tad skolotāja Zane katram skolēnam iedeva rāmīti, uz kura bija jāuzauž dabas glezniņa. Varēja izmantot turpat augošos dabas dzīparus – papardes, zāles stiebrus, smilgas, koka zarus un pat čiekurus. Ar šo uzdevumu mūsu pēdējā nodarbība šajā mācību gadā arī noslēdzās.
Mēs visi, mammas, tēti, omas, opīši un skolotājas, ļoti lepojamies ar saviem skolēniem. Katru otro sestdienu, kad varētu darīt daudzas citas lietas, jūs visi čakli nācāt
uz latviešu skoliņu, kur bija jāmācās burtot, lasīt, rakstīt un dziedāt. Jūs esat Mayo Super Varoņi!
Noslēgumā gribu pateikt lielu paldies visiem vecākiem, jo bez viņu atbalsta skoliņa nevarētu pastāvēt. Visa mācību gada garumā Inga bija mūsu fotogrāfs, Irina rūpējās, lai katrs tiktu sumināts vārda dienā un dzimšanas dienā un lai bibliotēkas grāmatas tiktu atgrieztas laicīgi. Zane darbojās ar mazajiem ķipariem, Indra strādāja ar mūsu
vidējo grupu un Inese ar lielajiem bērniem, Laine mums visiem mācīja dziedāt. Paldies jāsaka arī Laines vīram Andžam par klavieru vešanu un nešanu.

Ļoti gribētos, lai vasaras brīvdienās katru no mums gaida kāds negaidīts pārsteigums un pasakains piedzīvojums!

Skoliņas skolotāja Inese Dreimane

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>