Vēsturiska svētdiena skoliņai

Komentēt
Share
t4

Ar satraukumu tika gaidīta jaunā Leinster Latviešu Biedrības (LELAB) Tullow latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “ABC akadēmija” svētdiena – pirmkārt, ziņa par to, ka skoliņā viesosies Latvijas prezidenta kandidāts Mārtiņš Bondars, otrkārt, tāpat daudz dažādu pasākumiņu starpbrīžos, treškārt, viss jāsagatavo Māmiņdienas koncertam, ceturtkārt, taču mācību stundas arī ir!

Bet.. visu paspējām. Tiesa – gandrīz visu nakti, pirms darba svētdienas, skolotājas bija nomodā, jo regulāri sačatojās un vēl, un vēl pieslīpēja idejas.
Diena sākās. Mārtiņš Bondars ieradās un tūlīt nokļuva mācību vidē, jo skolotājas bija neatlaidīgas un jauno “skolnieku” aicināja pievienoties klases biedriem. Vispirms – kopā ar C grupu un skolotāju Līgu mūzikas stundā M.Bondars mācījās dziedāt “Mammu, es gribu!”. C
grupa uzzināja, ka skolā Mārtiņam Bondaram nav vis’ tik labi gājis, kā šiem skolēniem. Nākošais pārsteigums gaidīja B grupā, kur skolotāja Inese “lika pie darba” – izveidot Māmiņdienas apsveikuma kartiņu, to parakstīt. Procesu ar interesi vēroja mazie “bēcīši”. Uzzinājām, ka tik smalkas lietas kā “cakināšana” nav patikušas Mārtiņam Bondaram darbmācības stundās skolā, bet nu – redz, šoreiz viss sanāca, kartiņa tapa skaista un stilīga.
Skolas zālē M.Bondars tikās ar diasporas pārstāvjiem un atbildēja uz jautājumiem, bet mēs turpinājām ierasto dienas ritumu – kā paredzēts: pēc pirmās stundas sanācām visi kopā un sveicām pavasara mēnešu jubilārus: Kārli, Samantu un Rolandu! Suminājām arī fotokonkursa “Mana pavasara saule” uzvarētājus – Līgu Vaļģi, Sandru Pūli, Inesi Jankevicu! Pēc otrās stundas mums bija eTwinning 10 gadu jubilejas keksīšu tusiņš ar “Happy
Birthday” svecītēm. Pēc trešās mācību stundas – mazliet pasvinējām Eiropas dienu! Divas komandas centās, cik vien ātri var, salikt Eiropas Savienības kartes puzli. Šoreiz uzvarēja Deniss, skolotāja Inese un Sabīne.
Un tad…
…visi vārdi, visas dziesmas
Skan tev šodien, māmulīt!
Visi ziedi dārzos, pļavās
Šķiet, uz tavu pusi zied..
Ar sirsnīgu koncertu un mīļiem vārdiem, bērnu pašgatavotām kartiņām un “Laimas” saldumiem sveicām māmiņas! B grupas bērni dziedāja dziesmiņu “Kaķīts, mans”, spēlēja teātri; C grupas bērni dziedāja un dziedāja – “Vinnija Pūka dziesmiņa”, “Mammu, es gribu!” un Sabīnes solo dziesma “Kur tad tu nu biji, āzīti manu?” Un… neviena dāvana nav dārgāka par… bērna buču uz
mammas vaiga! Daža asariņa no saviļņojuma un dažs kautrīgi sānis novērsts acu skats…, jo – ikdienā, droši vien, ka mēs nepaspējam samīļot savas mammas.
Pēc skaistā koncerta uzsāka darbu Māmiņdienas fotostudija, kuras pakalpojumus izmantoja visi, kas bija atnākuši.
Protams, arī šoreiz – gribu pateikt paldies lieliskajai skolas komandai – skolotājām, bērniem un vecākiem! Paldies!

Ingrida Tārauda,
Leinster latviešu biedrība Īrijā;
Izglītības nodaļas vadītāja;
Head of Education of Leinster Latvian Community in Ireland;
“ABC akadēmija” Tulovas latviešu bērnu un jauniešu skoliņas vadītāja;
Head of Latvian School “ABC Academy” in Tullow;
“ABC akadēmija” /Tullow, Cashel. Swords/ vadītāja;
Head of “ABC academy”;
Tel./Ph.: +353 89 4726302

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>