Darbu sākusi Swords nedēļas nogales skoliņa

Komentēt
Share
11130596_10202605100527055_144177259_n

“Katrai domai ir sākums, katram ceļam ir sākums..”
Un ABC akadēmija Swords latviešu bērnu un jauniešu nedēļas nogales skoliņai ir sākums – 8. februārī tika parakstīts Nodomu protokols par skoliņas izveidi Swords pilsētā, jo vienai uzņēmīgai mammai – Sanitai Ausējai mieru nelika doma, ka vajag atvērt skoliņu šeit, kur ir tik daudz latviešu bērnu!

Tāpēc domas loģiskais turpinājums bija – uzrunāt Leinster Latviešu biedrības (LELAB) vadītāju Daigu Ezermali par iespēju tiešām atvērt skoliņu! Daiga Ezermale uzrunāja LELAB Izglītības nodaļas vadītāju un ABC akadēmija vadītāju Ingrīdu Tāraudu. Visi sagatavošanās darbi jaunās skoliņas atvēršanai notika ļoti strauji. Protams, neizpalika daži misēkļi, bet – kļūdas nepieļauj tikai tie, kas nedara!

Ar šo sevi mierinājām un devāmies uz priekšu. Un, redz, 5. aprīlī tika atklāta Swords skoliņa! Svinīgi, ar uzrunām, ar ziediem, ar mūziku.
Skolasbērni un vecāki tika iepazīstināti ar skoliņas skolotājām: A grupa /1.5-3g/ – Linda Purviņa, B grupa /4-6g/ – Evita Kudrjašova, C grupa /7-13g/ – Santa Jansone. Katra skolotāja uzrunāja bērnus un vecākus, un atbildēja uz jautājumiem, ko uzdeva svinīgās daļas vadītāja.
Tad mēs beidzot ieraudzījām, cik īsti skoliņā būs skolēnu, jo visi bērni, kas tika pieteikti pirms, izgāja priekšā un sastājās ap savu audzinātāju un katra grupiņa uzrakstīja uz krāsainas lapas savu sapni skoliņas pirmajā dienā. Pēc gada izlasīs un redzēs, vai sapņi piepildījušies vai nē. Kā izrādās, bija arī ļoti daudz bērniņu, kuri netika pieteikti, bet ieradās uz pirmo skolas dienu, tāpēc – bija pārsteigums, ka mēs esam tik daudz!!!
Līdz ar to vadība nolēma, ka būs nepieciešami skolotājiem arī palīgi, tāpēc dienas izskaņā prieks bija sākt sadarbību ar enerģiskiem cilvēkiem, kuri vēlējās strādāt ar bērniem – A grupas audzinātājai Lindai Purviņai palīdzēs darbā Linda Sirmele, bet B grupas audzinātājai Evitai Kudrjašovai – Sanita Ausēja.
Pēc svinīgā pasākuma bērni kopā ar vecākiem devās uz savu pirmo klases audzināšanas stundu latviešu skoliņā! Skolotājas bija rūpīgi gatavojušās – bērni tika pie pirmajiem veicamajiem darbiņiem, bet vecāki – informēti par skoliņas darbu un citiem organizatoriskiem jautājumiem. Skoliņas pirmā diena bija Lieldienu dienā, protams, ka nepalika nepieminēti šie latviešu svētki! Skolotājas vadīja atrakcijas, taču, laikam, virsroku ņēma nogurums un dažas kļūdas dienas nobeigumā, jo visi tomēr gribēja doties mājās, lai ar jaunu sparu atgrieztos,
nu jau, nopietnajā mācību svētdienā – 12. aprīlī.
“Katram sākumam ir jābūt turpinājumam..” To, vai tas būs pozitīvs un ilgs, varēsim redzēt paši, ja strādāsim kopā, ja sadarbosimies!

Skoliņa strādās svētdienās no 11.00-15.00. Skoliņas adrese – Radisson Blue Hotel Dublin Airport, Dublin, Co.Dublin. Skoliņas direktores vietniece – Evita Kudrjašova.

LELAB Izglītības nodaļas vadītāja
Ingrida Tārauda -Šakova

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>