Iesoļojam otrajā gadiņā

Komentēt
Share
067

Saulaina-saulaina 22. marta svētdiena. Uz Leinster Latviešu Biedrības (LELAB) Tulovas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “ABC akadēmija” zāles skatuves aizkariem ziedēja zilās cerību puķes. Skoliņas telpas pieskandināja jautras mūsu sadraudzības partneru balsis – Juglas vidusskolas skolēni un skolotāji ieradušies pie mums, sanāca skolasbērni un vecāki, ieradās viesi – Latvijas vēstniecības Īrijā pārstāvji Ieva Jaunupe un Inarts Vītols, Cashel skoliņas vadītāja Ira Fjodorova.

“ABC akadēmijas” Tulovas skoliņas gada jubilejas svētki sākās!
Ar dzejnieces Aspazijas /viņai martā apaļa jubileja – 150/ dzejas rindām par zilo cerību puķi, visi klātesošie piedalījās cerību puķes ziedēšanas noslēpuma atklāšanā – ziedlapiņu pēc ziedlapiņas atklājot to.
“Tā zilā cerību puķe, tā nav ne še, ne te,
Tā puķe, tā zilā puķe-nez, kur tā augusi?
To puķi, to zilo puķi – kur gan lai meklē to?
Cik simtu tūkstoš jūdžu pie viņas jāceļo?
Pēc zilās cerību puķes ir velti meklēts sen,
Bet vienmēr meklētājus no jauna ilgas dzen,
Tā zilā cerību puķe, lai ir kā pasaule –
Tā puķe, tā zilā puķe ir tomēr jāmeklē!”
/Aspazija/
No nesenās vēstures līdz dienai, kādi esam tagad, ko sasnieguši, ko iemācījušies, kādiem pārbaudījumiem cauri gājuši. Mazie skolas talanti – B grupas bērni – visus iepriecināja ar pirmizrādi “Abru taisītājs” pēc latviešu tautas pasakas motīviem, bet lielie talanti no Juglas vidusskolas sniedza sirsnīgu koncertu.
Labus vārdus apsveikumā saņēmām no dibinātājbiedrības -LELAB, skaistu apsveikumu un dāvanu saņēmām no Latvijas vēstniecības. Cashel skoliņas sveiciens mums liks atcerēties, ka pirmais gads tāda mazuļu padarīšana vien ir, viss nopietnais vēl tikai būs. Bet tomēr no Cashel skoliņas mēs nopelnījām ordeni!
Zilās cerību puķes piektā ziedlapiņa – skolotājas! Bez viņām nav iedomājams skolas darbs. Tāpēc skolotājas tika aicinātas uz skatuves, lai pateiktu citiem nezināmas lietas par sevi /sk. Inese Jankevica: “Mēs runājam maz -strādājam daudz!”/ un saņemtu pavasarīgu paldies.
Skoliņas darbs nebūtu pilnvērtīgs, ja skoliņā nebūtu tik skolēnu, cik mums ir. Tāpēc tika pateikts paldies vecākiem, kuri uzticējuši mums savus bērnus, noticējuši mums un atbalsta.
..bija sirsnīgi. Bija mājīgi. Ļoti ceram, ka visiem bija labi būt ar mums kopā mūsu pirmajā lielajā dienā! Paldies! Ceram, ka piecgadu jubileju sagaidīsim vēl kuplākā pulkā!

Tulovas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “ABC akadēmija” vadītāja
Ingrida Tārauda -Šakova

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>