Otrā Izglītības konference

Komentēt
Share
IMG_3213

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Izglītības nodaļa šā gada 22. februārī plkst. 12.00 Dublinā rīko otro Izglītības konferenci, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja LBĪ Izglītības nodaļas vadītāja Santa Eglīte. Konferences pirmā daļa būs veltīta metodikai, ko atklātās nodarbības prezentēs Dublinas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Saulgriezīte”.

Pulksten 14.30 konferences dalībniekus ar uzrunu sveiks LBĪ priekšsēdētāja Inguna Grietiņa, kam sekos vairāku viesu referāti.
Vispirms Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) izglītības padomes izpilddirektore Anta Spunde klātesošos iepazīstinās ar savu viedokli par tēmu „Diasporas bērniem piemērota tālmācības programma-vīzija un realitāte”, kam sekos Eiropas latviešu apvienības (ELA) Izglītības referenta Māra Pūļa stāstījums „Jaunumi Eiropas nogales skolās un sadarbība ar Izglītības un zinātnes ministriju”.

Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals, turpinot koncerenci, stāstīs par sistēmisku pieeju diasporas izglītībai Īrijā. Referāta tēma – „Izglītības satura jautājumi diasporas skolās: valstiskā un patriotiskā audzināšana”. Pēc tam Latvijas vēstniecības Īrijā trešā sekretāre Rita Zālīte izklāstīs viedokli par Eiropas Komisijas direktīvu par ES valodu mācīšanu visās dalībvalstīs un tās (ne) īstenošanu Īrijā.
Kā pēdējā runās skolotāja Ingrīda Tārauda-Šakova, pastāstot par savu pieredzi, mācot latviešu valodu Tullow vidusskolā.
Konferences noslēgumā tiks spriests par šogad plānotajiem pasākumiem un skolotāju sadarbību, kā arī izvērtēta metodiskā daļa.

Papildinformācija:
Santa Eglīte
LBĪ Izglītības nodaļas vadītāja
Tel. num. 087 7774631
E-pasts: s.m.eglite@gmail.com

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>