2014. gads – LLKIA DZINTARA MĀKSLAS SKOLA

Komentēt
Share
SAM_5082

“Kling – klang, kling – klang… Esmu klāt… Kas tur rīb? Kas tur dimd mūsu skolas sētiņā? Ziemassvētki sabraukuši – sniegotām kamanām…”, tā svētdien, 21. decembrī, visu Leinster Latviešu Kultūrizglītības Asociācijas (LLKIA) “DZINTARS” DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS saimi uzrunāja skoliņas ciemiņš Adventes laikā – Rūķītis…

Ziemassvētki sabraukuši, bet vēl tik daudz darāmā, veicamā… vēl tik daudz jāuzspēj, līdz ieradīsies ilgi gaidītais viesis – Ziemassvētku vecītis – jāsapoš telpas svētkiem, jāizrotā svētku karaliene – eglīte (sirsnīgs paldies Dzintaram Lukaševicam par brīnišķīgo lielo egli un mazajām eglītēm māsiņām!), jāpabeidz celt Sniegavīrs, jādarbojas PIPARKŪKU cepšanas DARBNĪCĀ (Beatrises un Renātes mammas Ilvas Deines un Zaķenes Zelmas (Agrita Ozoliņa) vadībā) un jāsameklē Ziemassvētku brīnums….
Kāpēc jāmeklē Ziemassvētku brīnums? Par to Sniegavīrs (Inta Dreimane-Riekstiņa) izlasīja Ziemassvētku vecīša atsūtītā vēstulē:
” Sveicināts, Sniegavīr! Varu iedomāties, kāds izbrīnījies tu tagad izskaties, kad lasi tev adresēto vestuli. Ha-ha-ha…
Vai gaidi Ziemassvētkus? Tātad arī dāvanas un tātad arī mani… bet… lai varētu svinēt Ziemassvētkus, Tev ir japaveic kāds darbiņš. Nekas jau nu liels – bet ļoti atbildīgs. Tev ir jāatrod Ziemassvētku brīnums. Tiklīdz Tu to atradīsi, tā es klauvēšu pie durvīm un varēsim visi kopā svinēt Ziemassvētkus. Ak jā, lai vieglāk rosās meklējumi, nosūtu Tev brīnumlaternu – tā Tev palīdzēs uzburt pasaku valstību, kurā Tev vieglāk būs atrast Ziemassvētku brīnumu. Un vēl… tev izgaismos ceļu pasaku valstībā brīnumu meklējot…
Apsnigušu laternu es sūtu
Tev ar šādu ziņu,
Paņem rokās – izgaismo tu viņu,
Vieglāk rast būs brīnumiņu,
Lai Tev veicas, Sniegavīr!
Ziemassvētku vecītis”

Un Sniegavīrs devās ceļojumā – piedaloties pirmajā DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS koncertā –
koncertuzvedumā “Sniegavīra ceļojums”, kopš skoliņa ir atvērta (š.g.26.oktobris) – Mūzikas (vadītāja Daina Millere), Deju (vadītāja Santa Ļaudupa), Zinību (vadītāji: A klasei- Agrita Ozoliņa, B klasei – Inta Dreimane-Riekstiņa, C klasei – Gints Lakutis), Mākslas (vadītāja Jolanta Innuse) un Skatuves mākslas (vadītāja Inta Dreimane-Riekstiņa) studiju 2 radošo mēnešu darba prezentācijā – dziesmās, dejās, un ciemojoties teātra iestudējumos pie A klases – I.Šteinbergas “Burvju ābolītī”, pie C klases – I.Šteinbergas “Kā zaķēns saplīsa” un B klases – iestudējumā pēc krievu tautas pasakas motīviem “Ābolu maiss”.
Kad piparkūku danči bija izdejoti, dziesmas izdziedātas un jauno aktieru meistarklase izbaudīta un apjausma, ka labestība, dāsnums un sirdssiltums valda pār pasauli, Sniegavīrs beidzot atrada Ziemassvētku brīnumu:
“Viens zelta stars no zvaigžņu spieta
Mums katram tieši sirdī krīt,
Jo tieši sirdī ir tā vieta,
Kur Ziemassvētku brīnums mīt.

Ja brīnumam tic, tas piepildās.
Ja brīnumu gaida, tas atnāk.
Ja brīnumā dalās, tas sagādā prieku!!!”

Ar dziesmu “Zvaniņš skan” visa saime tiešām saklausīja ārdurvē ziemeļbriežu zvaniņu šķindoņu un beidzot ieradās lieliskais, sengaidītais Ziemassvētku vecītis (Beatrises un Renātes tētis Normunds Deinis)… bez dāvanu maisa, jo tas bija tik pilns ar dāvanām un tik smags, ka vienam viņam to nebija pa spēkam izcelt no ragavām. Vairākkārt Ziemassvētku vecītim nebija jāaicina pēc palīdzības – dāvanu maiss naski vien tika iestiepts telpā un svētku dalībnieku actiņās bija lasāmas gaidas… beidzot… Jā, tas brīdis beidzot bija klāt, kad Ziemassvētku vecītis izlasīja 4 nedēļas atpakaļ saņemto vēstuli no skoliņas saimes un apliecināja, ka pienācis laiks dāvanu saņemšanai.
Dāvanas bija lieliski iesaiņotas (paldies par to Ilvai un Normundas Deiņiem) – mīkstās, sarkanās rūķu cepurēs dažādi latviskas izcelsmes gardumi un karaliskais kronis katram – kā svētku apliecinājums. Bet tad pēkšņi – šis dāvināšanas prieks pārņēma arī Sniegavīru un tas, negribēdams atpalikt no Ziemassvētku vecīša dāsnuma, atzinības vārdus teikdams,apdāvināja DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS sirdspukstus – skolotājus.
ĪPAŠĀ dāvana skoliņas skolotājiem… Ir goda medaļas un atzinības raksti, kurus pasniedz, izsakot uzslavu jeb atzinību – mēs tos glabājam un novietojam goda vietās… Un ir svētas dāvanas, kuras katru dienu turam pie sevis un turam godā – kā rotaslietu, kas apliecina piederību… Katram DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS skolotājam suvenīrs, ievietojams automašīnā, piestiprināms pie loga – ar uzrakstu “2014. GADA LEPNUMS” un
“TU ESI DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS mirdzošais DZINTARS 2014″, jo katras 3 svētdienas mēnesī, šie čaklie darba rūķi – skolotāji, bez darba samaksas, godprātīgi dodas rosīties DZINTARA MĀKSLAS SKOLĀ! Vissirsnīgākais paldies visa kolektīva vārdā skolotājiem – Agritai Ozoliņai, Gintam Lakutim, Dainai Millerei, Santai Ļaudupai, Jolantai Innusei un skolotāju palīgiem -Karinai Metlai, Marijai Rebekai Kupšei un Klāvam Ozoliņam! Lielum lielais paldies audzēkņu vecākiem par sadarbību, savstarpējo sapratni un atbalstu!
Pirmais Ziemassvētku koncerts DZINTARA MĀKSLAS SKOLĀ ir izskanējis… kad draugs draugam labu vārdu teic un sirsnība sit augstu vilni… kad priekam pārdomāta vara un smaids ir veldze nākamajam gadam… Tie ir tikai pirmie soļi mūsu tālajā izaugsmes un attīstības ceļā DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS attīstības plāna realizēšanā un īstenošanā.

Visiem maniem un kaimiņskolu kolēģiem, nedēļas nogales skoliņu, dziesmu un deju kolektīviem – tuviem un arī tālākiem – gan te Īrijā, gan Lielbritānijā, un domubiedriem visā pasaulē, Latviešu Valodas Aģentūras brīnišķīgajiem ļaudīm Latvijā, baltic-ireland.ie, “5. novada” lieliskajai komandai, visiem mūsu ideju un projektu atbalstītājiem šeit un pasaulē, DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS kolektīva vārdā šajos Ziemassvētkos un sagaidāmajā Jaunajā 2015. gadā vēlu:
Lai vienmēr dvēsele tava
Kā brīnumsvecīte zied,
Lai ziedi, zvaigznes un sapņi
Tur savākti vienuviet…
Lai vienmēr ir radoša doma,
Kas apvāršņa tālumos skrien,
Lai esi kā jūra, kā joma,
Kas dzintara pilna arvien!

DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS direktore
Inta Dreimane-Riekstiņa

FOTO: no DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>