Ziemassvētki “Saulgriezītē”

Komentēt
Share
s1

Tuvojoties Ziemas saulgriežiem, Latviešu biedrības Īrijā (LBI) nedēļas nogales skoliņā “Saulgriezīte” 14. decembra svētdienā grabinādami un skandinādami braši iedancoja ķekatnieki, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja skoliņas skolotāja Ilze Barkus. Ap skaisti klāto saimes galdu rosījās saimniece, visus laipni uzņemdama un cienādama pīrāgiem.

Viņas saimes meitas un puiši rotāja stalto egli ar skolas bērnu pašgatavotajiem puzuriem un pašceptajām piparkūkām. Vissapkārt virmoja neliels satraukums, un gaiss smaržoja pēc Ziemassvētkiem. Kad eglīte bija izrotāta un viss pārējais svētkiem sagatavots, skolas zāles aizdurvī atskanēja pamatīga rībināšana. Protams, ķekatnieki bija klāt! Pats Budēlis pa priekšu dancodams, atveda gan lielo kazu ar kazlēniem, gan zaķi, gan gaili,
gan divus lāčus, gan vilku, gan stārķi, gan vēl citus zvērus un, saprotams, arī krāšņu čigānieti. Un tad tik sākās dziedāšana un dancošana! Visi ļoti atraktīvi un skaisti izpildīja dažādas Ziemassvētku dziesmas un pat parādīja, kā dančo lāči un kopīgi noadīja vilkam zeķes, jo viņs pamatīgi bija nobēdājies, ka “kājas nosalušas, purvus, mežus bradājot”.

Vēl tik pāri visam nolija ”sidrabiņa lietiņš”, un svētki bija sagaidīti. Taču tad vēl sekoja notikums, kas visiem mazajiem dalībniekiem ļoti svarīgs. Uz īstām sniega kamanām Budēlis atvilka krāšņas kastes ar dāvanām. Tās pietika visiem skolnieciņiem un pat vēl arī mazajiem brālīšiem un māsiņām. Dāvanas bija godam nopelnītas! Svētku noslēgumā visi, gan dalībnieki, gan skatītāji, tika cienāti ar gardu svētku kliņģeri. Skoliņas vadītāja Santa
Eglīte, kā arī skolotājas Evita Zilgme, Inese Briļa, Ilze Barkus un Zane Laizāne pateicas visiem skolniekiem un viņu vecākiem par centību un atbildību gan šī pasākuma tapšanas līdzdalībā, gan visa pagājušā mācību pusgada garumā. Vēlam gaišus svētkus ik katrā ģimenē un laimi un veselību Jaunajā gadā!

FOTO: Elīna Dimante

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>