Skoliņas saņem dāvinājumu no LVA

Komentēt
Share
IMG_8273

Latviešu valodas aģentūra (LVA) ir sarūpējusi nelielu Ziemassvētku dāvanu latviešu nedēļas nogales skolām diasporā, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja LVA metodiķe Aija Otomere. Īrijas skolas jau ir saņēmušas divus bērnu mūzikas un pasaku ierakstus, arī citu valstu skolas tos saņems tuvākajā laikā, tiklīdz Latvijas Pasta centīgie rūķi tos aizvizinās uz tālajām zemēm.

Par latviešu tautas dziesmu un pasaku izlasi „Muzikantu pasakas” tā idejas autore Ilga Reizniece saka: „Mūzika dara pasauli labāku. To mūsu senči ir sapratuši, par to stāstījuši pasakas un dziedājuši dziesmas. Mūzika iepriecina un aizkustina ne tikai cilvēkus, bet arī zvērus, putnus un pat kokus! Tajos tālajos laikos, kad vēl nebija datoru un radio, nebija mūzikas bez muzikantiem. Klausoties šo ierakstu, jūs dzirdēsiet ne tikai to, kā tad veicies spēlmaņiem, bet arī pašu instrumentu spēli. Reti kurā mājā mūsdienās skan kokles, ģīgas vai dūdas. Ieraugot vijoli, bērni visbiežāk to nosauc par ģitāru.
Šajā albumā būs iespēja gan apskatīt, gan ieklausīties dažādu latviešu tautas instrumentu skaņās. Un varbūt dzirdētais pamudinās jūsu lolojumu lūgt sagādāt kādu instrumentu un sākt mācīties spēlēt?! Un pasaule kļūs labāka…”
Otrs mūzikas ieraksts „Masku dziesmas” apkopo dziesmas par dzīvniekiem, par kuriem cilvēki izsenis maskojās ziemas laikā Latvijā. Ilga Reizniece norāda, ka budēļos, čigānos, ķekatās, kas ir auglības veicināšanas rituāls, tradicionāli gāja pieaugušie, nevis bērni: „Tāpēc šajā ierakstā skan tikai pāris ķekatu un čigānu dziesmas, vietu atvēlot maziem bērniņiem piemērotākām dziesmām par dzīvniekiem, ar kuru ragiem, ausīm un astēm joprojām labprāt rotājamies, tumšo ziemas laiku priecīgāku darīdami un svētkus svinēdami.”
Latviešu valodas aģentūra pateicas latviešu skolu darbiniekiem – skolu vadītājiem, skolotājiem un palīgiem – par nerimstošo darbu, novēl gaišus Ziemassvētkus un spēkpilnu 2015. gadu!

Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde. Tās darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viena no Latviešu valodas aģentūras funkcijām ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>