Valsts svētku koncerts Mayo skoliņā

Komentēt
Share
mayo

Neviena valsts nav maza,
kuras krastus apskalo jūra,
jo viņai atvērta visa pasaule.
/K. Ulmanis/

15. novembra rītā Co. Mayo latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā notika Latvijas proklamēšanas 96. gadadienai veltīts skolēnu, vecāku un skolotāju sagatavots svētku koncerts, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja skoliņas skolotāja Inese Dreimane.

Kā jau pienākas, svētku koncerts iesākās ar svinīgo uzrunu. Pēc tās zālē iestājās klusums, jo tika ienests Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs. Šo atbildīgo uzdevumu veica Niklāvs, Raivis un skoliņas mazās meitenes – Silva un Elva. Un tad, tāpat kā 96 gadus attālajā pagātnē Latvijas Nacionālajā teātrī, atskanēja Baumaņu Kārļa latviešu tautas lūgšana Dieviņam, lai tas dod svētību Latvijai.

Turpinājumā skolotāja Indra klātesošajiem pastāstīja, kā radās Latvijas karogs, šo teiku papildināja dziesma “Baltais solījums”, ko izpildīja skolotājas Zane un Laine. Koncerta skatītāji ar aplausiem atzinīgi novērtēja mazo un lielo skolasbērnu priekšnesumus.
Skolotāja Inese Dreimane saka lielu paldies Katei, Raivim un Rinaldam par izteiksmīgajiem dzejoļiem. Savukārt par visemocionālāko priekšnesumu – Niklāvam, Kristapam, Katei un Lauras māmiņai Kristīnei. Skoliņas zālē pirmo reizi izskanēja dziesma latgaliešu valodā – “Skaidra volūda”.
Bērni zina, ka dzimšanas diena katram ir īpaša diena, tāpēc ļoti svarīgs ir tieši sagatavošanās laiks. Jau no mācību gada sākuma bērni sparīgi gatavojās šim nozīmīgajam pasākumam. Ar skolotājas Laines palīdzību bērni iemācījās vienu no Renāra Kaupera dziesmām – “Mana dziesma”. Šo dziesmu vēl skaistāku padarīja Līvas vijole, Betijas stabule un Kristapa ģitāra. Zālē bija jaušams saviļņojums un lepnums par mūsu bērniem un to, ka mēs visi kopā spējam izveidot sirsnīgu koncertu un līdz sirds dziļumiem iepriecināt klātesošos. Un, kā pateicību, visi Mayo skoliņas audzēkņi saņēma dāvanas.
Koncerta beigās visi sadevās rokās un ar Spēka dziesmu “Vij, Dieviņi, zelta jostu” noslēdza Latvijas dzimšanas dienas koncertu.
Jāatzīmē, ka svētkus palīdzēja radīt gan skolotāji, gan bērni un viņu vecāki. Šis koncerts bija sirdsdarbs mūsu Latvijai!
Liels paldies visiem vecākiem arī par sagādātajiem gardumiem!

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>