Dzejas diena Tullow skoliņā

Komentēt
Share
T1

“..ej un tikai sargies samīt gliemezi…” – Ojārs Vācietis šodien klātbija mūsu skoliņas pirmajā Dzejas dienā. Vecāki un skolas bērni ar audzinātājām pulcējās skoliņas zālē, lai uzzinātu, kas ir Ojārs Vācietis /prieks, ka daži bērni mājās bija pacentušies un atraduši informāciju, un varēja Dzejas dienas vadītājai palīdzēt:)/, kāpēc mēs Dzejas dienu rīkojam tagad, ja Latvijā tā ir septembrī /nu, tāpēc ka O.Vācietis ir dzimis novembrī!/, lai paši sacerētu dzejoļus, lai uzstātos ar O.Vācieša dzejoļiem un beigās – lai izveidotu Dzejas koku – ar dzejnieka dzejas rindām, ar pašu sacerētām dzejas rindām, ar zīmējumiem.

Dzejas dienā piedalījās trīs grupas – B grupa /audzinātāja Inese/, C grupa /audzinātāja Līga/ un jauniešu klubs “Rieksts”, kuru pārstāvēja Laura un Santa /vadītāja Ingrīda/. Pec ievadvārdiem – Samanta Luka /C grupa/, Līva /B grupa/ kopā ar mammu Līgu nolasīja mums Ojāra Vācieša dzejoļus. Zālē atskanēja nerimstoši aplausi! Pēc tam grupas izlozēja lapiņas ar dzejnieka dzejoļiem, katrai grupai bija jāsagatavo parādīt šo dzejoli.
Ar uzdevumu viegli galā tika visas grupas! Tas nebūtu iespējams, ja mēs būtu neuzmanīgi . Jo – vismazākajiem /B grupai/ ar lasīšanas prasmēm ir mazliet sliktāk nekā ar runāšanas un klausīšanās, tāpēc mazie bija ļoti uzmanīgi un klausījās, kā audzinātāja Inese viņiem lasa dzejoli, bez tam – nācās arī atcerēties darbības, kuras nepieciešamas dzejoļa labākai ilustrēšanai .

Visiem bija pārsteigums un prieks par nākošo uzdevumu – pēc attēla /zirgs miglainā rītā, āboli, Latvijas karogs, asteru pušķis/ izlozēšanas pašiem vajadzēja sacerēt dzejoli! Jo – Dzejas dienu tradīcija dzejniekiem ir radošais atskaites punkts – ko kurš ir uzrakstījis gada laikā no vienām Dzejas dienām līdz nākošajām! Mums ar dzejas rakstīšanu vēl jātrenējas, nav nekas uzrakstīts, bet šodienas uzdevuma izpilde pierādīja, ka – līdz nākošajām Dzejas dienām /pēc gada/ būs arī savi autori! Lūk, kas ir sanācis!
B grupa /āboli/
“Ābelē ābols
Sārts, apaļš ābols
Kraukšķīgs un sulīgs ābols
Zaļie ir skābi
Un seja savelkas
Šķobīgi skāba”

C grupa /zirgs miglainā rītā/
“Viens zirgs pa zaļu zāli gāja,
Apmaldījās miglā un nezināja, kur ir māja.
Bet viņš taču ēda zaļu zāli un atrada māju,
Jo redzēja, kur ir gājis”.

Jauniešu klubs “Rieksts” /Latvijas karogs/
“Tā ir mūsu Latvija
Nekad neaizmirsīsim to
Tur mēs augām
Karoga sarkanbaltsarkanais
Mīlam mēs savu zemi”

..un Dzejas dienu noslēdzām ar Dzejas koka veidošanu. Visi dalībnieki uz papīra kļavlapām rakstīja, zīmēja un līmēja. Bet B grupiņa bija sagatavojusi mazu muzikālu pārsteigumu – dziesmu “Astoņi kustoņi” un visus mūs aicināja uz kopīgu padziedāšanu!
Lūk, tā mēs izgaismojām rudens tumšāko mēnesi! Ar gaišām domām, ar skaistām dzejas rindām un ar pozitīvu noskaņojumu.

Par skoliņas ikdienu un svētku dienām var izlasīt blogā:
www.abcakademija.wordpress.com
domubiedru grupās:
www.facebook.com
www.draugiem.lv

Ingrida Tārauda,
Tulovas latviešu bērnu un jauniešu nedēļas nogales skoliņas “ABC akadēmija” vadītāja,
Mob. 0894726302
“ABC akadēmija”
Tullow Parish Community Centre
Chapel Ln, Tullow, Co. Carlow

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>