Protu, un kā vēl protu!

Komentēt
Share
IMG_7735

Šodien, 18. oktobrī, notika jau trešais Zaļās salas bērnu talantu konkurss “Protu? Protu!”, ko organizē Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ). Uz konkursu, kurā bija pārstāvētas Dublinas, Portadown, Portlaoise, Droghedas un Navanas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas, Dublinas bērnu deju kopa “Dzirnaviņas”, mūzikas studija “Mazais Letiņš”, kā arī vecāku un citu pedagogu sagatavoti bērni, kopumā bija ieradušies 80 dalībnieki.

Konkurss tika atklāts ar apsveikuma vārdiem, kurus konkursa rīkotāju vārdā teica LBĪ priekšsēdētāja Inguna Grietiņa, kā arī Ziemeļīrijas Goda konsulāta pārstāve Evija Šturma un vietējās pašvaldības amatpersona. Savu apsveikumu konkursa dalībniekiem bija atsūtījis arī Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis.
Uzklausījuši laba vēlējumus, uz lielas un īstas skatuves kāpā konkursa dalībnieki – sākot no vismazākajiem.
Konkursa dalībnieki savu varēšanu demonstrēja gan dziedot un dejojot, gan spēlējot mūzikas instrumentus, gan skaitot dzejoļus un tautas ticējumus.
Pēc atraktīvajiem un no sirds izpildītajiem priekšnesumiem, kurus pavadīja skaļi skatītāju aplausi, pie darba ķērās žūrija, kuras sastāvā šogad darbojās Elita Baltaiskalna, Santa Siliņa, Evija Šturma un Karīna Vargovcika, bet visi pārējie pa to laiku piedalījās izsolē, kam sekoja konkursa dalībnieku ballīte.
Galerija
Žūrijai darbs nebūt nebija viegls, jo visi priekšnesumi bija līdzvērtīgi, tomēr, pieliekot lielas pūles, uzvarētāji tika noteikti gan katrā žanrā, gan katrā vecumu grupā. Pa kādam uzvarētāju diplomam aizceļoja uz katru skoliņu, jo vieniem bija labākie dziedātāji, bet citi atkal varēja lepoties ar labāko instrumentālo priekšnesumu vai deju. Diplomus un mazas dāvaniņas saņēma arī tie bērni, kuru priekšnesumi šoreiz netika atzīti kā paši labākie. Tāpat tika pasniegtas dažas specbalvas, piemēram, konkursa pirmā dalībniece, mazā Renāte tādu saņēma par drosmi, bet Droghedas skoliņa – par viskrāšņākajiem tērpiem.
Pēc konkursa, kura galvenā sūtība un būtība ir latvietības saglabāšana, apmierināti var būt visi – dalībnieki, pedagogi, vecāki un organizatori, jo šī bija viena no tām dienām, kas ilgi paliks atmiņā, jo mūsu bērni tik uzskatāmi parādīja, ka prot runāt latviski, prot dziedāt latviski, prot dejot latviešu dejas!
Šā gada bērnu talantu konkursu “Protu? Protu!”, kas notika Ziemeļīrijas pilsētā Portadown, atbalstīja Craigavon Borogh Council, vietējā latviešu kopiena, Portadown latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Zīļuks”, Latviešu valodas aģentūra (LVA), Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī Eiropas latviešu apvienība.
Uz tikšanos nākošajā konkursā, kuru tomēr būtu vēlams rīkot mācību gada otrajā pusē!

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>