Miķeļdiena Galvejā

Komentēt
Share
g3

Pagājušo svētdien, 28. septembrī, Galvejas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Sprīdītis” audzēkņi svinēja Miķeļdienu. Par to, kā Galvejā noritēja šis pasākums, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja skoliņas skolotāja Marianna Straupeniece:

“Miķeļdienas rītā Galvejas skoliņā ieradās neparasti ciemiņi: savā ķirbja karietē, kurā bija iejūgti kastaņzirdziņi, atbrauca lepnā Kāpostiņu ģimene. Jauno cepuri galvā likusi, cienīgi iečāpoja Kāposta kundze. Pīlādžkrellēm apkārusies, sava suņa Gurķīša pavadībā atnāca sviesta ķirbja dāma, kurai līdzi ietipināja mazais plūmju vīriņš. Tad parādījās eksotiski viesi: baklažāna pingvīns, biešu zilonītis savas svītas- kastaņu kaķīšu un tārpiņu pavadībā.
Savu kuplo asti vēdinādams, švītīgi iesoļoja kartupeļu pāvs. Un, visbeidzot, ieradās iemīļotie multenīšu varoņi: Draudīgi klabinādams savus kartupeļu taustekļus, ieklunkuroja ķirbju astoņkājis Skidvards. Skanot neparastiem smiekliem, parādījās ķirbju monstriņš- kartupeļu roķelēm un sīpolu kājelēm. Tas bija labais monstriņš, jo viņam galvā bija kāpostlapas cepurīte ar tai piespraustu puķi. Tad visi ciemiņi ieņēma goda vietas uz Miķeļdienas baltā svētku galda.
Sprīdīši bija lepni par saviem ciemiņiem, jo tie bija pašu bērnu un vecāku rokām izloloti, pagatavoti un saposti. Pēc ciemiņu parādes Sprīdīši jautrojās jautrās rotaļās. Kamēr lielie bērni iedziļinājās rudenīgās valodas gudrībās, mazie bērni izbaudīja rudens lapu un krāsu prieku, bet pēcāk ar dziļu interesi sekoja pasakas „Zem sēnītes” varoņu gaitām.
Tad jau nožuvuši bija arī darbiņi, kurus bērni kā sveicienu no šīs jaukās svētku dienas paņēma līdzi uz mājām. Uz mājām aizceļoja arī neparastie ciemiņi.”

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>