Droghedas skoliņā sācies trešais mācību gads

Komentēt
Share
IMG_7153

6. septembra rītā Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Burtiņš” esošie un jaunie skolnieki, vecāki un skolotāji sanāca kopā uz jaunā mācību gada pirmo nodarbību. Viss jau būtu labi, bet, kur gadījies, kur ne, uzradās Slinkums, mēģinot bērnus pierunāt uz gulēšanu un nekā nedarīšanu. Par laimi turpat bija arī Burtu meitene, kura pārliecināja bērnus, ka labāk ir mācīties, nevis padoties Slinkumam!

Neatrodot domubiedrus, Slinkumam nekas cits neatlika, kā mainīt orientāciju un pievienoties čaklajiem un zinātkārajiem Droghedas skoliņas bērniem! Kad nu visas nedienas ar Slinkumu bija pārvarētas, vecāki sanāca uz sapulci, kurā tika iepazīstināti ar šā mācību gada skoliņas noteikumiem un jaunievedumiem, savukārt bērni ķērās klāt savam pirmajam darbiņam, izkrāsojot XXL lieluma plakātu, kas pēc tam tika iemūžināts pirmās skolas dienas kopbildē.
Pēc kopbildes tapšanas, kurā ietilpa ne tikai nule tapušais plakāts, bet arī visi 34 skolnieki, viņu vecāki un pedagogi, viss vēl nebūt nebija galā, gluži otrādi – viss tikai sākās, jo bērni devās uz savām klasēm, kur aizvadīja jaunā mācību gada pirmo nodarbību.
Jaunākās grupas bērni latviešu valodu, kā jau ierasts, sāka apgūt ar spēlēm un rotaļām, savukārt vecākās grupas bērni tik viegli vis netika cauri, jo viņiem šogad, pateicoties
Latviešu valodas aģentūrai, būs jāmācās no latviešu valodas grāmatām, kas paredzētas Latvijas mazākumtautību skolu pirmo klašu skolēniem.
Laikā, kad bērniem bija pirmā mācību stunda, “Vecāku kluba” aktīvisti apsprieda šā gada aktivitātes, neaizmirstot papriecāties par savu devumu sienasavīžu konkursam, kurā, kā jau vēstīts, šogad uzvarēja tieši Droghedas skoliņa.
Šajā mācību gadā mazo bērnu grupā ar savām zināšanām dalīsies skolotājas Teiksma Kuzņecova un Zane Barajas, bet lielo bērnu grupā strādās skolotāja Inga Tairova. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad skoliņas administratores pienākumus pildīs Sigita Ekuse. Skoliņas vadītāja – Laima Ozola.

Nākamā skoliņas nodarbība jau 13. septembrī – no plkst. 10.30 līdz 11.00 notiks dejas, bet pēc tam visi dosies parku, kur aizvadīs dabas mācības stundu!

Droghedas skoliņa atrodas Holy Family Community Centre telpās (baznīcas stāvlaukums, pretējā pusē baznīcai), Ballsgrove, Drogheda, Co. Louth.
Papildinformācija pa tel. num. 0879412668 (Laima) vai rakstot uz e-pasta adresi: droghedasskola@gmail.com.

Šajā mācību gadā Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Burtiņš” darbību līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

FOTO: Anda Gēgersone

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>