Atskatoties uz Kanādas Latviešu dziesmu svētkiem – Longfordas “Sienāzītis”

Komentēt
Share
10

Ar iespaidīgu kopkoncertu svētdien, 6. jūlijā, noslēdzās XIV Kanādas Latviešu dziesmu svētki, kas notika Hamiltonā. Dziesmu svētkos piedalījās kori, deju kopas, koklētāju un folkloras ansambļi no Kanādas pilsētām un ASV, kā arī no Latvijas, Zviedrijas, Vācijas, Austrālijas un Īrijas (pieaugušo deju kopas: “Karbunkulis”, “Nemiers” un “Varavīksne”, kā arī bērnu deju kopa “Sienāzītis”).

Par to, kā XIV Kanādas Latviešu dziesmu svētkos gāja deju kopām “Varavīksne” un “Sienāzītis”, portālam baltic-ireland.ie stāstā abu kolektīvu vadītāja Olita Lagzdiņa:
Uz Dziesmu un deju svētkiem Kanādā abi kolektīvi, kuros dejo dejotāji no Cavan un no Longfordas, devās 28. jūnijā. Kopumā uz dziesmu un deju svētkiem devās 16 dancotāji – 8 dancotāji no Bērnu tautisko deju kolektīva “Sienāzītis” un 8 dejotāji no “Varavīksnes”, kā arī seši vecāki, tādējādi mūsu grupā bija 22 braucēji.
Lielu paldies gribam izteikt mazajam Nikolasam Straumei par cītīgo darbu, jo sakarā ar to, ka viens bērns pēdējā brīdī atteicās no brauciena, viņš no aprīļa iemācījās 20 deju repertuāru, kuru nebija vispār dejojis. Un paldies vecākiem par cītīgo uzņēmību. Un lielu paldies sakām arī 4 lielā deju kolektīva dancotājiem – Diānai, Killianam, Madarai un Marekam, kas “Varavīksnei” ļāva iet uz priekšu.

Bērni, gaidot iekāpšanu lidmašīnā, jau lidostā paši saorganizēja pirmo koncertu un saņēma skatītāju aplausus, koncertu noslēdza Samanta Šteinberga un Dayna Flynn ar īru pāru deju, ko iestudējusi Linda Ozoliņa. Lidmašīnā visi pavadīja laiku rotaļās un dziesmās.
Iebraucot Kanādā, mūs sagaidīja lielais karstums. Mūsu grupa bez nekādiem atgadījumiem izgāja cauri robežkontrolei, kur mūs sagaidīja Mareks Negels un deva tālākos norādījumus, kā nokļūt līdz mītnei. Mohalwk College mītnē mūs sagaidīja Irēna ar tikko ceptu picu, sulu, tēju un kafiju. Viņa visus iepazīstināja ar Kanādu un Hamiltonas apkārtni, kā arī deva nelielu ieskatu, ko katrs var darīt brīvajā laikā.

29. jūnijā visa grupa devās uz Niagāras ūdenskritumu, kur pie paša ūdenskrituma notika arī neliels abu deju kolektīvu koncerts, kam sekoja tāds liels kolektīva notikums – Gatis Arājums caur deju “Vectētiņa polka” lūdza Lindas Ozoliņas roku! Tad visi kopā braucām ar kuģīti gar Niagāras ūdens kritumu.

30. jūnijā mēs visi devāmies uz ūdens parku Hamiltonā. Bija ļoti jauki visu dienu pavadīt ūdens atrakcijās, bet dažiem lielajiem saule bija par daudz tikusi klāt.

1. jūlijā notika mūsu pirmā uzstāšanā Sidrabenē. Tā bija pārsteigumu pilna diena – no pulksten 11:00 līdz pat 9:00 vakarā. Mēs piedalījāmies gājienā un plkst. 16:00 bija mūsu koncerts. Katrs kolektīvs uzstājās ar 4 dejām. “Varavīksne” sadancojās kopā ar “Nemieru” no Limerikas, kā arī piedalījās deju olimpiādē.

2.jūlijs visiem bija brīvdiena, daži devās uz Toronto, daži – uz pastaigu pa lielajiem kalniem un skaistajiem Hamiltonas parkiem. Vakarā notika mēģinājums jaundeju skatei, ar ko arī kolektīviem sākās darba dienas.

3. jūlijā notika atklāšanas koncerts. Bija ļoti patīkama un saviļņojoša atmosfēra, un prieks par Kanādas latviešiem, cik draudzīgi un vienoti tie turas kopā dziesmā un dejā.

4. jūlijā no plkst. 13:00 līdz 15:00 notika Jaundeju skate, kurā piedalījās 23 jaundejas. Pēc Jaundeju skates “Sienāzītis” uzstājās saietu vietā, kam bija dots nosaukums “Uz jumta”. Paredzēto 20 minūšu vietā viņi nodejoja 40! Katram kolektīviem bija paredzēts 20 minūšu koncerts, bet mūsējie bez starplaikiem kopā nodejoja vairāk kā stundu. “Sienāzītis” un “Varavīksne” koncertos “Uz jumta” dejoja trīs dienas – 3., 4., kā arī 5. jūlijā, kad pēc Lieluzveduma mēģinājuma mazie bija sprigani dancot un dancot.

6. jūlijā bija ļoti liela darba diena – cēlāmies 6:00 no rīta un visu dienu dancojām. Mazie sienāzīši pārsteidza lielos dancotājus ar savu jauko sniegumu dejās “Abaviņa”, “Jautraviņa”, “Saulespuķe”, “Cukai , ņukai”, “Deju svīta” un “Šķindu, šķindu Rīgas pile”, kas nav viņu vecuma dejas. Kā arī Lieluzvedumā pārsteidza skatītājus ar savu iznācienu un saņēma visur vētrainus aplausus. Lieluzveduma laikā tika paziņoti rezultāti Jaundejām, kas mums bija liels pārsteigums, jo “Sienāzītis” ieguva pirmo vietu bērnu grupā līdz 16 gadiem, kur viņi bija mazākie dancotāji – 5 līdz 7 gadus veci un viens pāris 9 un 10 gadus veci. Deja “Mārīte” ieguva pirmo vietu, bet deja “Vilcieniņš” – Skatītāju balvu.
Es kā horeogrāfs pirmo reizi piedalījos tāda pasākumā, tādēļ nebijām cerējuši uz tādiem rezultātiem, braucām ar domu piedalīties.
Paldies visiem par labiem vēlējumiem, paldies “Nemiers” vadītājai Aigai, kā arī Solveigai no “Karbunkulis” un abu kolektīvu dancotājiem, kā arī paldies par sirsnīgajiem e-pastiem no Kanādas latviešiem, par bildēm un video ierakstiem, kur cilvēki uzmeklēja mani caur kolektīva nosaukumu, paldies arī vecākiem par izturīgajiem bērniem.

7. jūlijā pavadījām pēdējās stundas Hamiltonā, kur bērni par saziedoto naudiņu devās nopirkt suvenīrus un dāvaniņas. Cilvēki bija ziedojuši naudiņu koncertos, kas notika saietu vietā “Uz jumta”, mūsu kolektīvi saņēma 200 dolārus, bet “Varavīksne” atteicās no savas daļas un ziedoja to “Sienāzītim”. Berni priecīgi devās ar savām dāvanām rokās uz lidostu. Emociju pārņemti visi lidmašīnā gulēja, bet, atbraukuši mājās, dalījās savos iespaidos un fotogrāfijās.”

FOTO: no deju kopu un viņu draugu arhīviem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>