Mācību gada noslēgums Navanas latviešu bērnu un jauniešu apvienībā “Impulss”

Komentēt
Share
DSC_0328

31. maija, svinīgi dziedot Latvijas Republikas himnu, Navanas bērnu un jauniešu apvienības “Impulss” audzēkņi un vecāki, jūtoties kā viena liela ģimene – atzīmēja mācību gada noslēgumu. Pateicoties Latviešu valodas aģentūras (LVA) atbalstam un aktīvajām skolotājām – Maritai Levicai un Sanitai Zvirgzdiņai – šis gads skolotājām, bērniem un viņu vecākiem skolas vēsturē iezīmējas ar vairākiem jaunumiem.

Navanas latviešu bērnu un jauniešu apvienība “Impulss” šajā mācību gadā ir tikusi pie jaunām, gaišām, plašām un skolai piemērotām telpām, kur ikdienā notiek pirmskolas iestādes nodarbības Navanas pilsētas mazuļiem.
Bērni ar lielu sajūsmu apmeklēja skoliņas nodarbības un entuziastisko skolotāju Maritas Levicas un Maritas Dannes vadībā apguva latviešu valodu, kultūru un tradīcijas. Arī liels notikums atzīmējams Navanas skolas vēsturē, proti, bērni un pedagogi savu darbu demonstrēja Īrijas latviešu skolu pedagogiem, kas bija sabraukuši uz Latviešu biedrības Īrijā rīkoto skolotāju metodisko dienu, lai iegūtu jaunu pieredzi.
Saņemot liecības un pateicības rakstus, bērnu sejās bija lepnums par viņu paveikto, lepnums par saviem vecākiem, kuri ir atraduši laiku, lai savus bērnus katru sestdienu atvestu uz skoliņas nodarbībām, lai bērni varētu iegūt ne tikai zināšanas un prasmes, bet arī viņiem veidotos kopības sajūta savai identitātei.
Ne velti tautā ir paruna, ka ābols no ābeles tālu nekrīt, tāpēc tika izveidota skoliņas simboliska ābele, kurā katrs bērns iekarināja savu Labo darbu Apņemšanās Ābolu, lai rudenī atgriežoties redzētu, cik “nogatavojušies” ir āboli, cik labu darbiņu ir veikts vasaras brīvlaikā.
Pulcējoties ap svētku kūku, bērni un vecāki dziedāja skoliņas himnu, kura savu galīgo skanējumu iegūs skolas direktores Ingunas Grietiņas muzikālajā aranžējumā!
Pasākuma noslēgumā kopā ar vecākiem tika pārrunāti skoliņas nākošā mācību gada plāni un virzība.
Pateicoties LVA atbalstītajiem skolotāju kursiem Bradfordā, skoliņas skolotājiem ir daudz jaunu ideju, kuras varēs pielietot efektīvākam mācību procesam nākošajā mācību gadā.
Paldies vecākiem, sevišķi Luizes, Alīnas un Riharda mammām, par ieguldīto darbu ārpus skoliņas sabiedriskajās aktivitātēs un paldies Ligitai Valijevai par atsaucību!

Uz tikšanos 6. septembrī – uzsākot jauno mācību gadu!

Skolas pārzine
Inga Zvirgzdiņa

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>