Mazie Dublinas dejotāji dodas vasaras brīvdienās

Komentēt
Share
Macibu_gada_noslegums_deju_kop_29

„Lai saglabājas tā uguntiņa, ar kuru Jūs savās dejās aizdedziet skatītāju sirdis!”, ar šādiem vārdiem, mūsu mazajiem dejotājiem, veiksmīgi noslēdzot otro sezonu, sezonas pēdējo mēģinājumu uzsāka Dublinas bērnu tautas deju kopas “Dzirnaviņas” vadītājas Solveiga Slaidiņa un Digna Miščenko.

Bērnu deju kopa nu ir arī tikusi pie nosaukuma, paldies, jāsaka kolektīva krustmāmiņai Sandrai Bondarevskai, un par šo tēmu arī bērniem bija uzdots mājasdarbs – uzzīmēt, kādas, viņuprāt, izskatās tās dzirnaviņas.
Sezonas pēdējais mēģinājums bija samērā netradicionāls, jo tajā piedalījās gan lielie “Karbunkulis” dejotāji, gan arī bērnu vecāki – kopā tika izdejota fināla deja, kas sagatavota šogad Kanādā gaidāmajiem XIV Latviešu Dziesmu Svētkiem. Tas bija kā stimuls, lai bērni turpinātu dejot, augt, apgūt jaunus deju soļus un nākotnē paceļot pa tālām zemēm.
Runājot par izaugsmi un nākotnes plāniem, mazajiem “Dzirnaviņu” dejotājiem ir samērā tuvs mērķis uz ko vieglā palēcienā tiekties – nākamā gada jūlijā Rīgā notiks XI Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētki. Mūsu mazajiem dejotājiem ir lieliska iespēja šajos svētkos piedalīties, bet lai varētu izpildīt uzdoto mājasdarbu – apgūt noteiktas dejas – “Dzirnaviņu” dejotāji apvienosies ar mazajiem dancotājiem no Portlīšas. Kā izteicās deju kopas vadītāja Solveiga Slaidiņa, tad būšana visiem kopā Daugavas stadionā sagādās neaizmirstamus pozitīvisma pilnus piedzīvojumus.
Neiztika arī bez administratīvas dabas jautājumu risināšanas. Tā kā sagatavošanās nākamgad plānotajiem deju svētkiem ir samērā laikietilpīgs process, jo ir jāapgūst noteikta repertuāra dejas, tika rosināts jautājums par papildus mēģinājumu uzsākšanu nākamajā sezonā, tas ir jautājums, ko apdomāt gan bērniem, gan viņu vecākiem vasaras brīvdienu laikā.

Kā jau kārtīgai deju kopai pienākas, arī “Dzirnaviņas” ir uzsākušas darbu, lai tiktu pie katra kolektīva svarīgākās vizītkartes – karoga. Un šajā procesā lielu darbu ieguldīs mūsu pašu vietējā māksliniece Santa Siliņa.
Un pēc kārtīgi aizvadīta mēģinājuma, kā tas vienmēr pienākas, visi kopā notiesāja gardo kūku – pēc cītīgas dejošanas spēkus vajag atgūt, lai ar pilnu sparu mestos vasaras brīvdienu piedzīvojumos. Tik jāatgādina, lai tiek paturēti atmiņā sūri grūti apgūtie deju soļi!
Uz tikšanos nākamajā sezonā!

Uģis Daņiļēvičs,
TDK “Karbunkulis” dejotājs

FOTO: no vecāku arhīviem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>