Skolotāju konferencē diskutē par labāku informācijas apriti skolās

Komentēt
Share
1525_800x-800x

13. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā notika Latvijas skolotāju konference E-KLASE 2012, ko rīkoja izglītības portāls un skolvadības sistēma E-klase.

Konferenci atklāja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, aicinot skolotājus novērtēt digitalizācijas sniegtās iespējas: „Esmu ieradies atklāt šo konferenci, lai apliecinātu, cik man tas ir svarīgi ne tikai tāpēc, ka E-klase ir populārākais risinājums skolu digitālajā vidē, bet arī tāpēc, ka mana dziļa pārliecība ir tā, ka digitalizācija plašā nozīmē ir ne tikai neizbēgama, bet arī ļoti svarīga izglītības sistēmas attīstības tēma – personīgi arī man ļoti svarīga, lai tā tiktu rosināta un veicināta.”

Viņš piebilda, ka jau tagad ar zināmu piesardzību var teikt, ka līdz septembrim projekts par datoru piegādi skolām tiks pabeigts, kā arī ar pilnu jaudu tiks strādāts pie Valsts izglītības un attīstības aģentūras paspārnē esošā inovāciju fonda apguves, lai virzītu vairākus desmitus grantu un īpaši attīstītu tieši digitalizācijas projektus – digitālos materiālus, administrēšanu, vietas, kur materiālus glabāt un ar tiem apmainīties u.c. „Vienmēr tiem cilvēkiem, kuri ir aktīvāki un sāk pirmie, ir grūtāk, tomēr viņiem ir arī tā misijas apziņa – un tas ir ļoti motivējoši. Es novēlu, lai jūs, skolotāji, vēl kādu laiku ar šo misijas apziņu un šo motivācijas sajūtu nezaudētu!”

Konferences mērķis bija pulcēt izglītības nozares, kā arī pašvaldību pārstāvjus uz diskusiju, lai kopīgi dalītos pieredzē un tiktu veicināta informācijas aprite skolās.

Skolotājus uzrunāja arī Dienas mediju galvenais redaktors Guntis Bojārs, kurš, akcentējot netradicionālu saskarsmes punktu nozīmi skolotāju darbā ar skolēniem, kā piemēru nosauca Somijā radīto spēli Angry Bird (Piktie putni). To patlaban daudzi jaunieši spēlē savos datoros un viedtālruņos, un tā varētu tikt analizēta fizikas stundās, jo ir konstruēta, balstoties uz fizikas un matemātikas likumiem. “Tas ir ceļš uz jauniešu sirdīm,” teica G. Bojārs, jo šādi caur mūsdienu tehnoloģijām var jauniešus ieinteresēt. Tiesa gan, kad G. Bojārs uzrunas sākumā auditorijai parādīja sarkano ”pikto putnu”, vien kādi 20 % no klātesošajiem skolotājiem pacēla roku atbildot, ka zina, kas tas tāds ir.

Konferences dalībniekus RTU sveica arī šīs mācību iestādes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Viņš uzsvēra to, ka visu virza tehnoloģijas, veidojot informācijas sabiedrību – un skolvadības sistēma E-klase ir daļa no tās.

„No katras skolas Latvijas skolotāju konferencē aicinājām piedalīties to pārstāvjus, lai arī ikdienā skolvadības sistēmu lieto daudz vairāk skolotāju nekā bija iespējams uzņemt RTU telpās – 15 000 skolotāju. Šī iemesla dēļ mēs nodrošinājām video tiešraidi, lai iesaistītu arī pārējos aktīvos skolvadības sistēmas lietotājus, kas uz konferenci nevarēja ierasties klātienē,” stāsta izglītības portāla E-klase redaktore Dita Blaua.

Uz konferenci bija ieradušies 524 dalībnieki. Lai nodrošinātu iespēju visiem skolotājiem, skolēnu vecākiem un pašvaldību pārstāvjiem sekot līdzi Latvijas skolotāju konferencei E-KLASE 2012, tika nodrošināta video tiešraide. Video arhīvu un foto no konferences var redzēt http://www.e-klase.lv/lv/lapa/e-klase-2012/.

Diskusijas vadīja skolotāji, kuri aktīvi līdz šim līdzdarbojušies ar saviem ieteikumiem skolvadības sistēmas pilnveidošanā. Konferencē tika stāstīts par vairākiem jaunumiem, kas ieviesti skolvadības sistēmā: skolas jaunumu ievietošanu E-klasē un tās sasaisti ar skolas mājaslapu; uzvedības žurnāli un Rūpju bērna modulis; konsultāciju žurnāli; pārbaudes darbi attālinātā režīmā – E-klases un Uzdevumi.lv pilnīga procesa automatizācija;E-klase profesionālajās izglītības iestādēs un ģimnāzijās – risinājumi un iespējas.

Skolvadības sistēmā E-klase ir reģistrētas 665 skolas - E-klasi ik dienu lieto aptuveni 15 000 skolotāju, 150 000 skolēnu un 130 000 vecāku visā Latvijā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>