Lieldienu gadatirgus Tullow

Komentēt
Share
tullowa (55 of 56)

Lielā diena? Kā jau Lielā diena – vienmēr nāk ar kādu sen gaidītu brīnumu, lolotu sapni un kādu pārsteigumu… vienam priecīgu, bet varbūt kādam ne tik ļoti…
Kad Baltā vistiņa Lieldienu rītā ir nobažījusies par to, ka izdējusi tikai baltas un vienīgi baltas oliņas, tad vienmēr blakus atrodas draugs, kas palīdz ar padomu – tā ir Raibā vistiņa.

Viņa zin pie kā doties pēc atbildēm uz jautājumiem: ko iesākt, lai oliņas kļūtu raibas? …kad nāks Lieldienu zaķis?… Par to varēja pārliecināties š.g.20.aprīlī Tulow Lieldienu gadatirgū, kura programma no pl.12.00-pl.16.00 paredzēja Lielās dienas priekus lielajiem (čaklajiem tirgotājiem un pircējiem) un mazajiem – Tullow nedēļas nogales skoliņas “ABC akadēmijas” audzēkņiem un to ģimenēm. Kad Baltā vistiņa (skolotāja Daina Millere) un tās draudzene Raibā vistiņa (skolotāja Ingrīda Tārauda -Šakova) beidzot uzmodināja Gudro Pūci (Leinster Latviešu Biedrības (LELAB) priekšsēdētāja Daiga Ezermale), lai noskaidrotu, kas darāms šajā situācijā, kad oliņas baltas vien, tā izskaidroja, ka Lieldienu zaķis taču pats olas krāsojot… un tūlīt jau pasākumā arī pats būšot klāt…
Ar pūpolu zaru bunti rokā, trallinādama jautru melodiju, Lieldienu gadatirgus dalībniekus sumināt ieradās pati – visu Lielās Dienas zaķu skolotāja Zaķene Tille (“ABC akadēmijas” vadītāja Inta Dreimane- Riekstiņa).
“Lieldienas, Lieldienas!
Apaļš kā pūpols!
Vesels kā rutks!
Veselība iekšā! Slimība laukā!
Audz apaļš kā pūpols!”-,
tā sveicinot klātesošos, Tille iepēra lielu daļu no tiem, kamēr sasveicinājās ar Gudro Pūci :
“Es nopēru bāleliņu
Ar baltiem pūpoliem,
Lai aug mans bāleliņš
Kā apaļš pūpoliņš
Savukārt Pūce uzrunāja Zaķeni Tilli:
“Ai, zaķīti, garausīti,
Kā es tevi sen gaidīju!
Ar raibām oliņām,
Ar kadiķu ziediņiem!”
Lielās Dienas visu zaķu skolotājas un Gudrās Pūces sarunas laikā tika noskaidrots, kādēļ jāceļas Lieldienas rītā pirms saullēkta, kura ir vissvarīgākā Lieldienu maltīte, un tikai tad Pūce tika pie Zaķenes dāvinātas oliņas. Lai skoliņas audzēkņi un citi klātesošie saņemtu pa gardumiņam no Tilles groza, bija jāpiedalās atjautības konkursā. Te visi uzzināja, kas ir Lieldienas, kādi ir Lieldienu simboli, kāpēc Lieldienu simbols ir tieši zaķis, kādas ir galvenās tradīcijas Lieldienās, kāpēc ir nepieciešama olu ēšana un katrs par pareizu atbildi saņēma garduma balviņu.

Bet vai Lieldienas ir iedomājamas bez jautrības un dejām? Šajos svētkos klātesošie – lieli un mazi – pirmo reizi kopš ir dibināta skoliņa Tullow gāja latviešu tautas rotaļā “Tūdaliņ, tāgadiņ”, dejoja un dziedāja dziesmu “Dipu, dapu lācis nāk”.
Bet tad, “ABC akadēmijas” audzēkņi un citi klātesošie bērni, to ģimeņu pārstāvji, devās darboties radošajās darbnīcās:
* Olu apgleznošanas darbnīcā “Burvju ota” (vadītāja skolotāja Ilze Sarkane),
* Darbnīcā “Lieldienu karaoke”, kuras laikā bija konkurss par atraktīvāko priekšnesumu (vadītāja skolotāja Daina Millere, žūrijā: Raibā vista un Gudrā Pūce),
* Lieldienu kompozīciju veidošanas darbnīcā “Esmu meistars!” (vadītāja skolotāja Inese Jankevica),
* Dekoratīvi lietišķās mākslas darbnīcā “Visu protu!” (vadītāja skolotāja Laima Davidsone).

Pēc darbošanās darbnīcās visi gadatirgus dalībnieki varēja apskatīt skolotāju izveidoto radošo darbiņu ekspresizstādi.
“Mēs ejam, mēs ejam,
Pār kalniem un pār lejām…”
- šos dziesmas vārdus skandējot, lielā virknē aiz sevis, visu Lielās Dienas zaķu skolotāja Zaķene Tille, aicinot klātesošos bērnus, devās kopīgā ceļojumā “Lielās Dienas Dārgumu lādi meklējot”.
Ceļojuma laikā bija acīgi jāseko līdzi visām norādēm Dārgumu lādes meklējumu kartē. Lai tiktu līdz mērķim, bija jāveic pārbaudījumi pie Lapsas alas (jāizmēra, cik zaķu lēcienu gara ir krāsainā aukla un jāpiedalās Lieldienu mīklu maratonā), latviešu tautas dziesmas par Lieldienām jārunā pie Pūces dobuma, Paegļu pudurī jāatbrīvo no skavām draugs no Āfrikas – tīģerēns (noņemot skaviņu, jānosauc lieta, kura ir līdzīga olai jeb tās formai), Apburtā meža pļaviņā jāiet latviešu tautas rotaļā “Ādamam bij` septiņi dēli”, Vizbulīšu takā jāveic pārbaudījumi spēka un veiklības stafetēs, pie Piejūras kraujas tika organizēta olu ripināšana un olu kaujas, bet Lielās Dienas Dārgumu lādi ceļojuma dalībnieki atrada Klintsalā, pie tam iepriekš nolasot ticējumus par Lieldienām.
Bet kas atradās Dārgumu lādē? Īsti dārgumi, kuri priecē bērnus – šokolādes, marcipāna un Kinder Surprise oliņas, kā arī dažādas Lieldienu tematikai atbilstošas dāvaniņas.

Kamēr mazie radoši un aktīvi darbojās, tikmēr Lieldienu Gadatirgus lielie dalībnieki rosījās pa tirgošanās placi, kurā savus ražojumus un preci piedāvāja aktīvi tirgotāji: Dina Zaļā – “Amway” produkciju, Daiga Collins – “Faberlic” produkciju un brīnišķas rotaslietas, Eva Jansone – 3D gultasveļas komplektus, franču kosmētiku un parfimēriju, Liene Reijere – adījumus un kulinārijas izstrādājumus, Līga Kļaviņa – kulinārijas izstrādājumus, Anna Bērziņa – burvīgas rotaslietas, Dzintars Riekstiņš – gardus gaļas kūpinājumus, Aigars – gardus gaļas kūpinājumus un gaļas izstrādājumus.

Visa Lieldienu Gadatirgus laikā tika organizēts konkurss par titulu iegūšanu:
* “Veiksmīgākais tirgotājs Lieldienu gadatirgū Tullow 2014″,
* “Omulīgākais tirgotājs Lieldienu gadatirgū Tullow 2014″,
* “Atraktīvākais tirgotājs Lieldienu gadatirgū Tullow 2014″,
* “Lieldienu gadatirgus Tullow 2014 skaļākā balss”;
…un nomināciju piešķiršanu:
* “Lieldienu gadatirgus Tullow 2014 – ZVAIGZNE – Baltās olas ieguvējs”,
* Lieldienu gadatirgus Tullow 2014 – ZVAIGZNE – Sudraba olas ieguvējs”,
* “Lieldienu gadatirgus Tullow 2014 – ZVAIGZNE – Zelta olas ieguvējs”.

…”Pavadu Lieldienu
Pār augstu kalnu,
Pār augstu kalnu,
Caur zaļu birzi,
Caur zaļu birzi
Upītes malā,
Guli nu, Lieldiena,
Līdz citam gadam,
Līdz citam gadam
Upītes malā…..” tā atvadījās no pasākuma dalībniekiem Zaķene Tille… līdz nākamajam gadam…

Lieldienu Gadatirgus pasākums Tullow ir izskanējis…bet ir cilvēki, kuri noteikti ar savu labestību un devīgumu ir atstājuši mūsu atmiņās zelta pēdas – visa pasākuma laikā dalībniekus un īpaši bērnus priecēja latviešu uzņēmēju -Intas un Andra Štālu nesavtīgais, dāsnais atbalsts un gardās sarūpētās dāvaniņas – dažādas gardas konfektes, cepumi un sevišķi – ņammīgais saldējums! Lielum lielais paldies Jums, Inta un Andri!
Liels paldies kompānijas “Cood Mushrooms LTD” vadībai, kas nodrošināja tirgotāju titulu un nomināciju ieguvējiem gardumbalviņas, paldies par pasākuma iemūžināšanu foto arhīvā Raivim Krumholcam, video arhīvā Edvīnam Pētersonam, liels paldies par savu darbošanās gribu un vēlmi īstenot iecerēto – LELAB komandai – īpaši Alvim Lācim, Daigai Ezermalei, Solvitai Avotiņai, Dj Modrim, “ABC akadēmijas” lieliskajam pedagoģiskajam sastāvam – Inesei, Laimai, Dainai, Ingrīdai un Ilzei, visiem viesiem un interesentiem!
Saulstaro, rotājas pūpolu smaidi,
Zaķēns uz pirkstgaliem vizbulēs lec,
Smaragda spāre gar dīķmalu laižas,
Vējā kur šūpojas vītolzars vecs…

Lieldienas steidzas sirds skaidrumu gaišu
Zemei un cilvēkiem svētību dot-
Atļausim cīrulim dvēselē jautri
Saulainā balstiņā vīterot!

Ar patiesu vēlmi un cerībām, ka nākamajos svētkos mēs pulcēsimies daudz lielākā skaitā, Tullow latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “ABC akadēmijas” vadītāja
Inta Dreimane- Riekstiņa

FOTO: Raivis Krumholcs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>