Aizvadīts lasīšanas maratons “Bērnu un jauniešu žūrija 2013″

Komentēt
Share
IMG_11301

1.martā, Ķīpsalā, ar “Lielajiem lasīšanas svētkiem” noslēdzās lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu un jauniešu žūrija 2013″. Apkopotie rezultāti liecina, ka šoreiz žūrijā ir piedalījies rekordliels dalībnieku skaits – jauno grāmatu vērtēšanā iesaistījās 17 tūkstoši lasītāju no Latvijas un latviešu diasporas centriem pasaulē, t.sk. no Īrijas, rosinot lasītprieku 576 bibliotēkās un skolās.

Šogad “Lielie lasīšanas svētki”, kas tika organizēti 12.reizi, notika “Baltijas grāmatu svētku 2014″ ietvaros.
Pēc gadu ilguša rūpīga darba lasītāju žūrija ir nominējusi un noteikusi 2013.gada populārākās bērnu grāmatas, to autorus un izdevējus.

Grāmatu vērtēšanas rezultāti pa vecuma grupām:

5–9 gadi:
1.vieta – “Kur ņemt vienu apkampienu?”, Deivids Mellings, “Zvaigzne ABC”
2.vieta – “Ak, skaistā, Panama: seši stāsti par tīģeri un lāci”, Janošs, “liels un mazs”
3.vieta – “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, Inese Zandere, “liels un mazs”

9–11 gadi:
1.vieta – “Pēterītis un Anniņa”, Māris Rungulis, “Lietusdārzs”
2.vieta – “Punktiņa un Antons”, Ērihs Kestners, Izabella Kreica, “Zvaigzne ABC”
3.vieta – “Klapatu Penija ir ķibeļu magnēts”, Džoanna Nadina, “Jumava”

11–15 gadi:
1.vieta – “Šausmu autobuss”, Pauls van Lons, “liels un mazs”
2.vieta – “Palaidnību karaļa Jāņa B. Dienasgrāmata”, Ruta Skrebele, “Zvaigzne ABC”
3.vieta – “Zibens zaglis”, Riks Riordans, “Jumava”

15–18 gadi:
1.vieta – “Runāt”, Lorija Holsa Andersone, “Zvaigzne ABC”
2.vieta – “Devējs”, Luisa Lorija, “Zvaigzne ABC”
3.vieta – “Jelgava 94″, Jānis Joņevs, “Mansards”

Vecāki:
1.vieta – “Pirms es krītu”, Lorena Olivera, “Zvaigzne ABC”
2.vieta – “Ezera Annija”, Kitija Krauzere, “liels un mazs”
3.vieta – “Eža elegance”, Mjūriela Barberī, “Omnia Mea”

Lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu un jauniešu žūrija” jau 14 gadus visā valstī īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

Programmas mērķis ir dažādot un pilnveidot publisko bibliotēku iespējas un pakalpojumus darbā ar bērniem un jauniešiem, kā arī veicināt bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu jauno lasītāju vidē, tādējādi ietekmējot grāmatniecības procesus un bibliotēku rīcībpolitiku valstī.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>