Deju kopu vadītājas dalās pieredzē

Komentēt
Share
IMG_2778

Vakar, 2. martā, Limerikā notika pirmais pieredzes apmaiņas seminārs bērnu deju kopu vadītājām, ko organizēja Īrijas latviešu nacionālo padome (ĪLNP). Seminārā piedalījās Limerikas bērnu deju kolektīva “Taurenītis”, Portlaoise latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Sauleszaķēns” deju kolektīva, Dublinas bērnu deju kopas un topošā Korkas skoliņas deju kolektīva, kā arī Limerikas tautas deju kopas “Nemiers” vadītājas.

Vispirms mūsu bērnu deju skolotājas aktīvi piedalījās paraugmēģinājumā, kurā sasniegto demonstrēja Limerikas bērnu deju kolektīvs “Taurenītis” un tā vadītājas Anita Šuplinska un Agija Šuplinska. Ņemot vērā tuvojošos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, kas 2015. gada vasarā notiks Latvijā, deju kopu vadītājām bija daudz jautājumu gan par repertuāru kopumā, gan par atsevišķām kustībām un soļiem. Pieredzes bagātā “Taurenīša” vadītāja Anita Šuplinska kopā ar saviem audzēkņiem mīļuprāt nodejoja visas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra dejas un atbildēja uz klātesošo jautājumiem.
Darba vēl ir daudz, bet nekas nav neiespējams, noslēdzoties semināra pirmajai daļai, pauda Limerikas, Dublinas un Portlaoise deju kopu vadītājas. Visas dāmas palika pie pārliecības, ka sadarbojoties spēs savus deju kolektīvus sagatavot lielajam notikumam Latvijā.
Semināra otrajā daļā deju kopu vadītājas izvērtēja gūto pieredzi, turpināja apspriest ar piedalīšanos 2015. gada Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos saistītos jautājumus (deju repertuārs, tautastērpi, ceļa izdevumi, naktsmītnes, semināri u.t.t.), izskatīja 4. maija Kultūras dienas pasākuma, kas notiks Dublinā, scenāriju, kā arī apsprieda nākošā semināra ievirzes.
Deju kopu vadītājas nolēma apmainīties ar informāciju – Anita Šuplinska, kura šomēnes piedalīsies piecu dienu kursos Rīgā, pastāstīs par jaunākajām tendencēm tautas deju mācīšanā, bet Solveiga Slaidiņa darīs zināmus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoru lēmumus, kas būs zināmi maija beigās.
Tāpat deju kopu vadītājas nolēma piedalīties trīs dienu seminārā, kas septembrī notiks Rīgā.
Deju kopu vadītājas bija vienisprātis, ka šādas pieredzes apmaiņas dienas ir tikpat nepieciešamas, kā diasporas skolotāju semināri, tādēļ būtu vēlams, lai Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), dalot finansējumu, neaizmirstu arī par ārzemēs esošajiem pašdarbības kolektīviem.
Semināra noslēgumā tā dalībnieces uzrakstīja vēstuli Latviešu valodas aģentūrai (LVA), kurā lūdz pārskatīt Latvijas valsts finansējuma piešķiršanas noteikumus.
Visu deju kopu vadītājas nolēma, ka nākamo tikšanos ir jāorganizē rudenī, kad būs zināmas atbildes uz daudziem ar Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem saistītajiem jautājumiem.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>