PBLA un IZM pārrunā sadarbības iespējas diasporas bērniem paredzētu tālmācības programmu izveidē

Komentēt
Share
IMG_7962

Šodien, 27. februārī, Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padomes priekšsēdes vietniece Anta Spunde (attēlā) tikās ar Izglītības un zinātnes ministrijas(IZM) Izglītības departamenta direktora vietnieci izglītības statistikas un finanšu plānošanas jomā Baibu Bašķeri, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietnieci valsts valodas politikas jomā Vinetu Ernstsoni un vecāko eksperti valsts valodas politikas jomā Zaigu Sneibi.

Tikšanās laikā tika apspriesta nepieciešamība veidot tālmācības programmas, kas būtu piemērotas diasporas skolēniem un sniegtu atbalstu arī diasporas skolotājiem. Tālmācības programmu galvenais mērķis būtu latviešu valodas, kultūras, vēstures un ģeogrāfijas zināšanu apguve, dzīvojot ārpus Latvijas.

Šādas programmas nākotnē varētu tikt izmantotas gan diasporas skolās papildinot klasē veikto darbu, gan individuāli, gadījumā, ja skolēns nevar apmeklēt nedēļas nogales skolu. Tās kalpotu arī kā palīgs vecākiem, kuri vēlas sekot līdzi savu bērnu latviskajai izglītībai atrodoties ārvalstīs. Programmas plānotas vairākos līmeņos, tās arī būs elastīgas un viegli piemērojamas konkrētā indivīda vajadzībām.

Līdzšinējā apkopotā informācija liecina, ka Latvijā ir 71 mācību iestāde, kas piedāvā tālmācības pakalpojumus. Diemžēl diasporas skolēnu mācību mērķiem neviena no tām nav tūlītēji piemērojama.

Tikšanās laikā abas puses vienojās par nepieciešamību drīzumā rīkot semināru pieredzes izklāstīšanai, esošo modeļu izvērtējumam, viedokļu apmaiņai un stratēģijas izveidei diasporas bērniem piemērotu tālmācības programmu radīšanā. Tiek secināts, ka svarīgi būtu arī apzināt citu valstu pieredzi un aptaujāt ārvalstīs dzīvojošo bērnu gatavību iesaistīties kādā no tālmācības programmām.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>