Darbu sāk Portadown latviešu bērnu skoliņa “Zīļuks”

Komentēt
Share
DSCN5410

Sestdien, 18. janvārī, Killicomaine Community Centrā, Festival Road, Portadown (Ziemeļīrija) durvis vēra jauna latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Zīļuks”.
Par to, kā noritēja pirmā nodarbība un kādā virzienā jaunā skoliņa strādās, portālam baltic-ireland.ie stāsta tās dibinātāja Vineta Makšus:

“Pēc atklāšanas runām un iepazīšanās, skolotājas aicināja bērnus uz pirmo nodarbību. Bērni gāja rotaļās un veica praktisku darbiņu, veidojot skolas ozolu un ,protams, iepazinās ar Zīļuku. Pēc pārvarēta pirmā mulsuma bērni ātri iejutās draudzīgajā vidē.
Vecāki bērniem bija sagatavojuši pārsteigumu – gardu biezpiena torti.

Uz pirmo nodarbību bija ieradušies 30 bērni vecumā no 3 līdz 11 gadiem. Skoliņā brīvprātīgi darbojas divas skolotājas ar augstāko pedagoģisko izglītību Vineta Makšus (sākumskola) un Vita Ozola (pirmsskola, sociālais pedagogs) un skolotāja palīgs – Evita Makšus.
Lielu atbalstu sniedz vecāki, kuriem jau šodien varam teikt paldies par ieguldīto darbu : Pētera un Emīlijas māmiņai Ingai, Nanijas, Hēras un Kaspara vecmāmiņai Antrai, Kristijas māmiņai Dacei S., Emmas māmiņai Dacei A.

Skoliņā mēs piedāvājam pilnīgi neparastas latviešu valodas nodarbības mazuļiem, sākot no 3 gadu vecuma – mūsu nodarbībās var nemācīties procesa vispārpieņemtajā izpratnē, bet vienkārši spēlēt latviešu valodu. Dziesmiņas, skaitāmpantiņi, sacensības, aizrautīgi konkursi, noslēpumaini viesi, leļļu teātris, kustību spēles, krāsojamās grāmatas – tas viss bērnam palīdzēs apgūt saskarsmes pamatus latviešu valodā.

Attīstošās nodarbības palīdzēs bērnam attīstīt sekojošas iemaņas: prasme un vēlēšanās kontaktēties ar vienaudžiem, izmantot saziņā vairāk žestu un vārdu, bērna prasme savaldīt savus impulsus, vēlmes, prasme pielāgoties grupas noteikumiem, bērna prasme ieklausīties un klausīties. Nodarbībās iekļauti sekojoši virzieni – skaņu izrunāšanas korekcija, fonemātiskās dzirdes attīstība, vispārējā valodas attīstība, lasīšanas apgūšana, runas attīstība. Mēs cenšamies harmoniski attīstīt bērnus psiholoģiski labvēlīgos apstākļos. Turklāt uzsvars nodarbībās tiek likts nevis uz bērnam piedāvātās informācijas daudzumu, bet uz prieku, ko bērns gūst no izziņas procesa.

Ja šo rakstu lasa māmiņa vai tētis, kura bērns ir vecumā no 3 -12 gadiem un vēlas mācīties komunicēt ar citiem vienaudžiem, apgūt latviešu valodas prasmes, ir mīļi gaidīts katru sestdienu mūsu skoliņā.
Piestāj pie mums un kļūsti par savējo!

Turpmāk mācības Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skolā „Zīļuks” notiks katru sestdienu no plkst.13.00 – 15.00. Nodarbības plānotas 3 dažādās vecuma grupās.

Papildinformāciju var iegūt rakstot uz skoliņas e-pastu: ziljuks2014@gmail.com vai zvanot skolotājai Vinetai – 07856949426.
Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas „Zīļuks” adrese: Killicomaine Community Centre, Festival Road, Portadown, BT63 5HE.”

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>