Droghedas skoliņa dodas savā pirmajā ekskursijā

Komentēt
Share
IMG_2513

Savā, Latviešu valodas aģentūrai (LVA) aizsūtītajā, pārskatā par 2013. gadu ailē par plānoto mācību programmas tematu pilnveidi Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Burtiņš” kā vienu no plānotajiem uzlabojumiem ierakstīja: “doties īsās ekskursijās (vietējais parks, tuvākā sab. iestāde u.t.t.)”.
Tā kā jauns gads jau sācies, Droghedas skoliņa nolēma ķerties klāt plānotā izpildei un doties ekskursijā!

Vispirms skoliņas padomes pārstāve Sigita Ekuse devās uz netālu esošo ugunsdzēsēju depo (Drogheda Fire & Rescue Service), lai vienotos par ekskursiju, jo minētā iestāde tomēr nav muzejs, kuru ikviens interesents var apmeklēt kā grib. Pēc nelielas pierunāšanas Droghedas ugunsdzēsēji bija ar mieru skoliņas bērniem, viņu vecākiem un skolotājām izrādīt savu darbvietu. Uz jautājumu, cik tas maksās, pažarnieki atbildēja, ka naudu neņems, bet no pašceptas tortes gan neatteiksies! Tā nu nākamais skoliņas vadības uzdevums bija pasūtīt īpašu torti Droghedas ugunsdzēsējiem!
Kad nu sagatavošanās darbi bija padarīti, kuplais Droghedas skoliņas kolektīvs 18. janvārī devās savā pirmajā ekskursijā.
Vispirms pažarnieki pastāstīja par Īrijas ugunsdzēsības un glābšanas dienestu kopumā, pēc tam – tieši par Droghedas depo. Pēc visai izsmeļošā stāstījuma, Droghedas skoliņas bērni un viņu vecāki uz visu mūžu atcerēsies, kā strādā ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī to, kur zvanīt, ja nelaime notiek pašu mājās.
Pēc iepazīšanās ar ugunsdzēsēju darbu un ugunsdzēsēju aprīkojumu sekoja ekskursijas atraktīvā daļa – bērni (un arī daži vecāki) varēja izmēģināt, kā strādā ugunsgrēka dzēšanas šļūtenes, iesēsties ugunsdzēsēju mašīnā, piemērīt smagās pažarnieku ķiveres, zvanīt trauksmes zvanu un, protams, arī fotografēties.
Lai arī ekskursija notika angļu valodā, kas tieši neveicināja latviešu valodas apgūšanu, pasākums vērtējams kā izdevies, jo tādā veidā tiek iekoptas skoliņas tradīcijas un stiprinātas savstarpējās draudzības saites, kas nav mazsvarīgi.
Ekskursija visiem tās dalībniekiem deva daudz jaunu un interesantu iespaidu, kā arī ienesa dažādību skoliņas ikdienā!

Plašāku bilžu galeriju skatīt skoliņas mājas lapā www.draugiem.lv/burtins.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>