Notikumiem bagāts decembris Portlaoise skoliņā

Komentēt
Share
ziemassvetki_3

Portlaoise latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Sauleszaķēns” decembris bija ļoti spraigs – gan ar darbiem, gan ar pasākumiem. Par visu pēc kārtas portālam baltic-ireland.ie stāsta skoliņas vadītāja Inita Danne:
“7. decembrī mūsu skoliņas bērni ar dziesmām un dejām piedalījās Ziemassvētku tirdziņā Durrow, šī mūsu bērniem bija pirmā lielākā uzstāšanās ārpus skolas telpām un lieliska iespēja bērniem parādīt sevi, kā arī jauks Ziemassvētku ieskaņas koncerts.

Koncertā piedalījās jaunākās grupas bērni ar dziesmiņām “Cepam, cepam piparkūkas” un “Garšo tev un man”, vidējās grupas bērni ar dziesmiņu “Izdziedam sauli” un “Brīnumsvecītes” un vecākie bērni – “Kastanītis” un “Zvaniņš skan”. Dziesmas mijās ar dejām “Sešas peles miegu vilka”, “Kumeliņi, kumeliņi” un “Gliemeža ceļojums”.

Pirms Ziemassvētkiem mūsu skoliņas bērni kopā ar saviem vecākiem iesaistījās labdarības akcijā un nosūtīja Ziemassvētku dāvaniņas uz Latviju – Ventspils fonda “Dzīvības Maize” bērnu dienas centram. Kopumā vecāki kopā ar bērniem sagatavoja 26 dāvaniņas, par kurām liels paldies gan skoliņas, gan iepriecināto Latvijas bērnu vārdā, jo, kā pastāstīja šī bērnu dienas centra skolotāja Zaiga Nordena, šīs dāvaniņas sagādāja bērniem lielu prieku, jo bērni, kas apmeklē centru, nāk no nabadzīgām un daudzbērnu ģimenēm. Bērni dāvaniņas saņēma tieši pirms Ziemassvētkiem un mums tas sagādāja lielu gandarījumu un padarīta darba sajūtu, ka kādam, kuram to ļoti vajag, varam radīt svētku prieku un redzēt, kā iemirdzas bērnu acis.

Pirmajā Adventē mūsu skolas vecāki piedalījās adventes vainagu un Ziemassvētku dekoru veidošanā floristikas darbnīcā, kuru jau otro gadu vadīja floriste, ziedu veikala “Floral Essence” īpašniece Kristīne Golubovska. Gribas cerēt, ka mūsu skoliņā šī Ziemassvētku floristikas darbnīca kļūs par tradīciju.
Arī bērni gatavojās Ziemassvētku sagaidīšanai savās nodarbībās – vecākās grupiņas bērni gatavoja jaukus Ziemassvētku dekorus, vidējās grupiņas bērni – Ziemassvētku eņģelīšus, bet jaunākie kopā ar vecākiem cepa piparkūkas un taisīja vaska svecītes.

22. decembrī Portlaoise latviešu nedēļas nogales skolā “Sauleszaķēns” notika Ziemassvētku pasākums “Cauri puteņu puteņiem klāt Ziemassvētki, Jaunais gads!”, kura scenārija autore bija Inta Dreimane-Riekstiņa. Jautrā uzvedumā ar Jaunā gada (Inta Dreimane- Riekstiņa) piedalīšanos, vecākās, vidējās un jaunākās grupas bērni izspēlēja jaukus ziemas skečiņus, dziedāja dziesmas un gaidīja Ziemassvētku vecīti.
Kad Ziemassvētku vecītis tika sagaidīts, bērni ar dziesmām un dejām rādīja vecītim, ko ir iemācījušies, par ko saņēma dāvanas. Bez dāvanām nepalika arī skoliņas skolotājas, kurām arī vajadzēja Ziemassvētku vecītim skaitīt dzejolīti vai dziedāt dziesmiņu. Pēc pasākuma vēl kopējas fotogrāfijas ar Ziemassvētku vecīti pie eglītes, kas bija rotāta ar pašu gatavotām sniegpārsliņām, vecāku sagatavotais Ziemassvētku mielasts un laba vēlējumi viens otram.

Nobeigumā vēlos pateikt lielu paldies visām mūsu skolas skolotājām Intai Dreimanei- Riekstiņai, Inesei Kleinai, Kristīnei Nordenai-Lynch, Ņinai Lobanovskai, Laurai Didzei, Kristīnei Ābramai par ieguldīto darbu, lai svētki izdotos, kā arī skoliņas bērniem un viņu vecākiem par atbalstu un līdzdarbošanos. Vēlos novēlēt visiem lieliem un maziem Sauleszaķēniem darbīgu, radošu, kustīgu, lustīgu Jauno gadu, lai viss, ko mēs esam iecerējuši šajā Jaunajā gadā, mums izdodas!!!”

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>